2021/11/15

GDZIE NOCOWAĆ W WALENCJI. MIESZKANIE W ŚCISŁYM CENTRUM

GDZIE NOCOWAĆ W WALENCJI.

Ostatnia podróż do Hiszpanii to nie tylko nocleg w Alicante, który polecałam przy okazji poprzedniego wpisu, ale przede wszystkim pobyt w Walencji. To właśnie ona była celem naszej ostatniej podróży i tam spędziliśmy tydzień czasu. Biorąc pod uwagę długość pobytu, zdecydowałam się znaleźć nam mieszkanie, tak aby przede wszystkim w razie potrzeby, była możliwość skorzystania z kuchni. Co prawda nie mamy w zwyczaju na wyjazdach przygotowywać posiłków samodzielnie, ale doceniam jak awaryjnie jest taka opcja. Wiadomo, budżet nie jest z gumy i w każdej chwili może się skończyć ;)


GDZIE NOCOWAĆ W WALENCJI.

Poszukując noclegu korzystałam z wyszukiwarek zarówno na airbnb jak i na booking.com. O dziwo, na booking.com była szersza oferta mieszkań, w tym wiele mieszkań w lepszych cenach niż w serwisie konkurencyjnym. Ostatecznie tam właśnie dokonałam rezerwacji.

Mieszkanie, z którego korzystaliśmy to oferta typu aparat hotel. Czyli w jednym budynku mamy tylko mieszkania na wynajem, które są zarządzane przez jedną firmę. Szczerze mówiąc nie zdawałam sobie z tego sprawy dokonując rezerwacji, ale ostatecznie okazało się to wygodnym rozwiązaniem bo na miejscu dostępna była chociażby recepcja, a do oferty wynajmu przynależało sprzątanie przez dedykowany serwis.

Mieszkanie znajduje się w ścisłym centrum starego miasta, w najbardziej turystycznej części Walencji. Natomiast bez obaw o hałas, zlokalizowane jest w bocznej ulicy. Cała kamienica to wspomniany wyżej aparat hotel, ale otoczenie to już mieszkania lokalsów. 

GDZIE NOCOWAĆ W WALENCJI.

To duża, dwupokojowa jednostka z aneksem kuchennym i łazienką z prysznicem. Mieszkanie jest naprawdę przestronne i wygodne. Nie jest może jakoś specjalnie designerskie, ale zarówno meble jak i wszystkie sprzęty są stosunkowo nowe i bardzo dobrze spełniają swoje funkcje. 

GDZIE NOCOWAĆ W WALENCJI.

Bardzo dużym plusem tej oferty jest funkcjonalna i bardzo dobrze wyposażona kuchnia. Gdy przyszedł ten dzień kiedy przygotowywaliśmy kolację w domu, niczego nam nie zabrakło.
Udostępniane są również wszystkie niezbędne akcesoria typu ściereczka, gąbka, płyn do naczyń etc.
 
GDZIE NOCOWAĆ W WALENCJI.GDZIE NOCOWAĆ W WALENCJI.

Wyposażenie łazienki typowo hotelowe, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jak widać na zdjęciach, wszystkie niezbędne elementy znajdują się na wyposażeniu. No może przydałoby się więcej wieszaków na ręczniki, ale to można traktować jako drobiazg.

Na poziomie 0, w częściach wspólnych dostępna jest pralnia. 

GDZIE NOCOWAĆ W WALENCJI.

Z całą pewnością jest to mieszkanie, w którym będzie wam wygodnie, w którym będziecie się czuli bezpiecznie, i które zapewni wam dostęp do dużej części atrakcji miasta. W przypadku przemieszczania się dalej, chociażby w kierunku plaży, przystanki komunikacji miejskiej znajdują się w odległości kilkunastu minut, wszak jesteśmy w centrum miasta.

Oferta dostępna jest TUTAJ