2021/08/25

NOCLEGI W CHORWACJI. MIESZKANIE W CENTRUM SPLITU.

NOCLEGI W CHORWACJI. MIESZKANIE W CENTRUM SPLITU.Lato nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa, a tym bardziej lato na południu Europy. Wrzesień to w mojej ocenie jeden z lepszych miesięcy do podróżowania. Wciąż jest ciepło, ale nie ma już typowo wakacyjnego tłumu. Infrastruktura turystyczna jest cały czas dostępna, a korzystanie ze wszelkiego rodzaju dóbr i usług nie wiąże się już ze staniem w kolejkach czy zawyżanymi często na sezon cenami. I ja na wrzesień proponuję wam podróż do Chorwacji. TUTAJ polecałam wam nocleg w Dubrowniku, dziś zaś mam sprawdzoną, świetną miejscówkę w Splicie.

Link do oferty w serwisie Airbnb znajdziecie TUTAJ
Mieszkanie jest w pełni bezpieczne, sprawdzone przeze mnie osobiście, nie ma żadnych obaw aby miało okazać się, że adres nie istnieje.

Apatment Piaceta - bo pod taką nazwą mieszkanie funkcjonuje w serwisie Airbnb, to kawalerka z łazienką w samym centrum Starego Miasta Splitu, zaledwie 100 metrów od wpisanego na listę UNESCO Pałacu Dioklecjana i promenady.
Odległość od dworca autobusowego to 400 m i spokojnie pokonacie ten dystans pieszo, nie ma konieczności brania dodatkowego transportu z dworca.

https://www.airbnb.pl/rooms/3504917?source_impression_id=p3_1629886333_DwjX1jOQ%2F5Q%2FXJgw&guests=1&adults=1


Na wyposażeniu tego obiektu znajduje się bardzo duże, wygodne łóżko, przestronna szafa, biurko, telewizor oraz mini lodówka. Gościom udostępniony został również sejf, deska do prasowania, żelazko, suszarka do włosów i podstawowe artykuły higieniczne. 
To o czym musicie wiedzieć, to że w tym mieszkaniu nie ma dostępnego żadnego aneksu kuchennego i artykułów kuchennych. Jest to więc obiekt dedykowany osobom, które planują żywić się "na mieście". Oczywiście knajpek w okolicy jest mnóstwo, a jedna z nich tuż za drzwiami mieszkania.

NOCLEGI W CHORWACJI. MIESZKANIE W CENTRUM SPLITU.
NOCLEGI W CHORWACJI. MIESZKANIE W CENTRUM SPLITU.Łazienka jak na stosunkowo niewielki metraż mieszkania jest akurat dość sporych rozmiarów. Przestronna i bardzo wygodna. I czysta przede wszystkim. Jeżeli chodzi o higienę naprawdę nie ma się do czego przyczepić.

NOCLEGI W CHORWACJI. MIESZKANIE W CENTRUM SPLITU.

W mieszkaniu jest świetnie działająca sieć wifi. Bez problemu łączyłam się zdalnie na połączeniach video. Telewizor zaś posiada dostęp do kilkunastu, wielojęzycznych kanałów.

NOCLEGI W CHORWACJI. MIESZKANIE W CENTRUM SPLITU.

To na co mogę was uczulić, to pamiętajcie, że znajdujecie się w centrum miasta, że u dołu jest restauracja, a samo mieszkanie jest w historycznym budynku. Wszystko to wiąże się z gwarem ulicznym, bliskim sąsiedztwem innych zabudowań i brakiem spektakularnego widoku na naturę. W oknach dostępne są zaś okiennice, które jedno chronią przed słońce, a drugie, zapewniają intymność. Pozostając odrazu w temacie upałów, na wyposażeniu jest rownież klimatyzacja.

NOCLEGI W CHORWACJI. MIESZKANIE W CENTRUM SPLITU.

Z mojej strony z czystym sumieniem polecam ten obiekt, przy uwzględnieniu wskazanych wyżej parametrów.

*zdjęcia dzięki uprzejmości właściciela