2022/04/29

GDZIE NA KAWĘ W GDAŃSKU

GDZIE NA KAWĘ W GDAŃSKU

Gdzie na kawę w Gdańsku. Poniżej lista moich miejsc pierwszego wyboru, które pracują na kawie typu speciality i gdzie możecie być pewni, że traficie na ludzi, którzy naprawdę znają się na produkcie i na tym co robią.

Co to są kawy typu speciality? To kawy z wyselekcjonowanych, najwyższej jakości ziaren. To produkt bez skazy, czysty w smaku, a ziarna pochodzą z miejsc, w których panuje konkretny mikroklimat. Wytwarza się je przede wszystkim w Brazylii, Kolumbii, Etiopii czy Indonezji. To najwyższy jakościowo segment na świecie. 

Kto w Gdańsku pracuje na kawie tego typu?


GDAŃSK ŚRÓDMIEŚCIE / GŁÓWNE MIASTO

Zaczynamy od najbardziej popularnego turystycznie obszaru. Jeżeli odwiedzicie Gdańsk, z pewnością traficie do Śródmieścia i na Główne Miasto.

Retro Cafe ul Piwna

Miejsce z duszą. Kawiarnia w retro stylu, z bardzo charakterystycznym wystrojem. Bardzo popularne miejsce również pośród mieszkańców. Będąc tam koniecznie spróbujcie jakiegoś ciasta z witryny, wierzcie mi, grzechu warte.

Leń ul. Piwna

Gdyby w Retro nie było miejsca, kawałek dalej znajduje się kawiarnia Leń. Lokal o zupełnie innym charakterze, z surowym wnętrzem, ale tak samo rewelacyjnym produktem. 

GDZIE NA KAWĘ W GDAŃSKU


Drukarnia Cafe ul. Mariacka

Przy jednej z najpopularniejszych turystycznie ulic, tzw. bursztynowej ulicy bo to na Mariackiej właśnie znajduje się kilkanaście punktów z bursztynem. Z genialnym ogródkiem na ganku, z którego można podziwiać życie ulicy.

Zorza ul. Lawendowa

Jeden z najświeższych konceptów w tej okolicy. Zorza zaczynała jako kwiaciarnia, obecnie jest również kawiarnią. Również - ponieważ działalność florystyczna jest cały czas prowadzona. Dzięki temu lokal ma niepowtarzalny klimat i cudownie pachnie w nim zarówno kawą jak i kwiatami.

GDZIE NA KAWĘ W GDAŃSKU

GDZIE NA KAWĘ W GDAŃSKU

GDZIE NA KAWĘ W GDAŃSKU

Mitte Café ul. Rzeźnicka

Mitte jest miejscem, które powinno się tu znaleźć z jeszcze jednego powodu. Mitte jest jednocześnie palarnią, to tam, przy ulicy Rzeźnickiej, w tymże lokalu kawa jest wypalana. Wyobraźcie sobie jaki to jest cudowny zapach.


GDAŃSK WRZESZCZ

Najpopularniejsza dzielnica Gdańska pośród mieszkańców. Cudowne miejsce do życia pełne lokalnych knajpek i kawiarni. Bardzo polecam wam odwiedzić tę część miasta jeżeli chcecie poczuć lokalny klimat.

Coffee Moose al. Grunwaldzka

Tutaj co prawda nie otrzymacie kawy w porcelanowej filiżance bo Coffe Moose nastawione jest na szybki ruch uliczny, ale wierzcie mi, że kawę robią naprawdę dobrą. Na dobrych ziarnach. Bo dobra kawa to nie dobry ekspres, to przede wszystkim dobry produkt i oni znają się na nim.

Czkawka ul. Kilińskiego

Czkawkę znajdziecie na terenie osiedla Browar. Niewielki, ale bardzo przyjazny lokal, w którym również rozsmakujecie się w produkcie. Do tego macie możliwość zjeść kawałek ciacha czy panini. 

Struśkawka ul. Słowackiego

Struśkawka to z kolei sąsiednie osiedle Garnizon. Mieści się ona w lokalu po byłej Kreatywnej, którą część kawoszy może kojarzyć. Nadal warto tu przychodzić bo p. Andrzej - właściciel, naprawdę zna się na swoim biznesie. I nie dość, że robi genialną kawę, to jeszcze piecze równie genialne ciasta. Konieczne spróbujcie choćbyście na diecie byli, warto.

GDZIE NA KAWĘ W GDAŃSKU


GDAŃSK OLIWA 

Miasto w mieście. Bardzo charakterystyczna dzielnica z unikalnym charakterem. Z dużą pewnością warto odwiedzić ją turystycznie.

Przelewki ul. Cystersów

Znajdujemy się już prawie przy granicy z Sopotem, ale zanim zmienicie miasto i udacie się na zwiedzanie Sopotu właśnie, koniecznie odwiedźcie Przelewki, tuż przy Parku Oliwskim. Adres warty zapamiętania.

GDZIE NA KAWĘ W GDAŃSKU