2013/03/27

AAAAA, WYGRAŁAM! - WARSZTATY MAKIJAŻU ibeauty.pl


Czy kiedykolwiek byłyście na profesjonalnym kursie wykonywania makijażu? Czy ktoś uczył Was jakie kolory są dla Was odpowiednie? Czy ktoś uczył Was jak się malować aby wydobyć to co piękne, a ukryć mankamenty urody? Ja nigdy nie miałam takiej możliwości. A przecież mój wygląd w codziennym życiu jest nie bez znaczenia. Nie oszukujmy się, to co mamy w głowie jest bardzo ważne, ale w obecnych czasach wygląd ma znaczenie! Taka jest moja opinia.
Wszystko co robię ze sobą i w okół siebie jeśli chodzi o mój wizerunek to wynik prób i błędów i mojej własnej opinii na temat tego w czym mi dobrze. Nie miałam okazji aby poddać się opinii profesjonalistów.

W marcowym numerze miesięcznika Twój Styl znalazła się notka konkursowa. Do wygrania były warsztaty makijażu z Face Designer’a marki G. Armani – p. Andrzejem Kawczyńskim. Ot, konkurs jakich wiele. Od czasu do czasu wezmę w jakimś udział bez większej nadziei na wygraną bo i do tej pory wygrać nic mi się nie udało. Zadanie konkursowe polegało na przesłaniu maila z uzasadnieniem dlaczego właśnie ja miałabym wziąć udział w warsztatach.

Poniżej mój mail oddający to o czym napisałam na samym początku:
"Moja edukacja to 8 lat szkoły podstawowej, 4 lata liceum, 5 lat studiów, później 2 kierunki na studiach podyplomowych oraz mnóstwo szkoleń i warsztatów, które pozwoliły mi znaleźć się zawodowo w tym miejscu, w którym jestem teraz. Na początku uczono mnie czytać, pisać, uczono mnie chemii, biologii, matematyki, i wielu innych. Później kierunkowo socjologii, aż po bankowość i marketing.
Tylko, że przez te wszystkie lata nigdy nikt kompetentny nie nauczył mnie jak dobrze się ubierać, czesać i właśnie malować. A mój wygląd zewnętrzny, w tym właśnie makijaż jest dla mnie na co dzień tak samo ważny jak wiedza, którą mam w głowie.

Uczyło się nas mnóstwa teorii, ale nie przekazywano nam społecznych i osobistych umiejętności, które mają wpływ na nasze życie i samopoczucie. Wszystko czego się nauczyłam w zakresie dbania o siebie, o mój wygląd, moje ciało to lata prób i błędów, czytania magazynów, przeglądania informacji w sieci. I nawet dziś nie mam wiedzy czy tak jak jest to jest dobrze, bo chcąc nie chcąc obiektywna w stosunku do samej siebie nie będę nigdy. Więc jeśli teraz jest możliwość aby profesjonalista pokazał mi jaki makijaż jest dla mnie odpowiedni i jak go wykonać to jest to dla mnie ogromna okazja, z której niewątpliwie bardzo chciałabym skorzystać."

Cieszę się ogromnie na tę możliwość bo to zupełnie nowe doświadczenie i liczę na zdobycie nowych, praktycznych umiejętności.
Warsztaty odbędą się w pierwszym tygodniu kwietnia i na pewno pochwalę się wrażeniami. Eh, być kobietą, być kobietą :) Jak niewiele potrzeba by się uśmiechnąć :)

Kasia