2019/04/22

UROCZE MIESZKANIE W DZIELNICY PLAKA CZYLI GDZIE NOCOWAĆ W ATENACH


Noclegi to ten element podróży, który spędza nam najwięcej snu z powiek, budząc tym samym największe obawy. Ale czy jak dotrę na miejsce to moje miejsce w ogóle będzie istniało, a co jak będzie wyglądało dużo gorzej niż na zdjęciach? jak wybrać mieszkanie żeby uniknąć tego typu rozterek i móc po prostu cieszyć się wyjazdem.
Dzisiaj mam odpowiedź na pytanie jak znaleźć nie budzące obaw mieszkanie w Atenach. Sprawdzone przeze mnie osobiście i bardzo polecane.

Od jakiegoś czasu już dokonując rezerwacji noclegów korzystam z serwisu airbnb. Na tym serwisie jestem również gospodarzem wynajmując moje mieszkania, więc czuję się tam dość swobodnie i znam cały proces od podszewki.


Mam też kilka kryteriów, którymi kieruję się wyszukując sobie nocleg. Przede wszystkim wybieram tylko mieszkania od gospodarzy z tytułem "SuperHost", to tytuł, który otrzymuje się m.in. dzięki utrzymaniu najwyższych ocen od gości, zarówno w zakresie zgodności samego mieszkania z ofertą, jego czystości, jak i oceny gościnności gospodarza. Tytuł ten jest weryfikowany co kwartał i wierzcie mi, że jak już się go uzyska, to bardzo, jako gospodarze, walczymy żeby tego tytułu nie utracić. Ja sama jako gospodarz posiadam ten status, i wyszukuję oferty od osób, które też go sobie wypracowały. SuperHost co ważne, nie może mieć na koncie odwołanej rezerwacji, to pozwala wam czuć się bezpiecznie, macie maksymalnie możliwą pewność, że nikt nagle na ostatnią chwilę wam rezerwacji nie odwoła. Oczywiście różne sytuacje losowe mogą się zdarzyć, ale tutaj prawdopodobieństwo tak niespodziewanych zdarzeń maleje.

Od jakiegoś czasu airbnb wprowadziło ten coś takiego, jak oferta "airbnb Plus". Są to oferty z całego świata, wyselekcjonowane przez zespół airbnb. To pracownicy portalu kontaktują się z gospodarzami wybranych mieszkań i zapraszają ich do udziału w programie. Na jakiej podstawie wybierane są mieszkania? Z założenia mają to być miejsca, które charakteryzują się nietypowym designem i przyjaznym dla gości zarówno wnętrzem, jak i otoczeniem. Mieszkania zaproszone do programu odwiedza osobiście pracownik serwisu airbnb i weryfikuje ich zgodność z ofertą.

Oczywiście często oferty spełniające powyższe kryteria są droższe od pozostałych, taka prawda. Jednocześnie jednak gwarantują nam one coś więcej, stąd gospodarz zasadnie ceni się wyżej.


Te właśnie kryteria stały się moją podstawą wyszukiwania dla noclegu w Atenach. I tak też trafiłam na ofertę użytkownika Pygmalion, który oferował duży loft w centrum dzielnicy Plaka.
Mieszkanie to jest przystosowane do pobytu maksymalnie 5 osób, posiada 4 łóżka, 1 sypialnię na antresoli i 1 łazienkę. Kuchnia jest w pełni wyposażone we wszystko co mogłoby być wam niezbędne. Jest płyta kuchenna, kuchenka mikrofalowa, czajnik, express do kawy, lodówka, pralka, wszelkiego rodzaju niezbędniki kuchenne jak talerze, szklanki, garnki etc. W szafkach znajdziecie również podstawowe artykuły spożywcze jak oliwa, przyprawy, herbaty, kawa, kapsułki do expressu. 

Dostępny jest również tv, sieć wifi, żelazko, suszarka do włosów, ręczniki, posciele i podstawowe wyposażenie łazienki, jak papier toaletowy, mydło czy żel pod prysznic. Mieszkanie przystosowane jest do pobytu małych dzieci, posiada wszelkie niezbędne zabezpieczenia, dostępne są również akcesoria typu przewijak. Istnieje również możliwość pobytu ze zwierzętami.


Gospodarz ma też bardzo atrakcyjne godziny zameldowania, ponieważ mieszkanie jest udostępniane już od godziny 13, natomiast wymeldowanie obowiązuje do godziny 11. Gospodarz w zależności od dostępności wita gości osobiście, ale istnieje też możliwość odbioru kluczy ze skrytki przy mieszkaniu. 
My przybyliśmy do mieszkania przed północą i mimo to gospodarz czekał na nas, aby osobiście nas powitać i zaprezentować mieszkanie. Co bardzo miłe, przekazał nam też wskazówki na temat polecanych przez siebie lokali. I faktycznie w tychże lokalach bywa, bo spotkaliśmy się kilka ulic dalej gdy poszliśmy szukać miejsca na kolację.
Cudowna jest też lokalizacja obiektu. W samym centrum tętniącej życiem dzielnicy Plaka, w sąsiedztwie Placu Syntagma, skąd macie możliwość łatwego transferu na całe Ateny, a jednocześnie w bocznej, klimatycznej uliczce, co zapewnia wam spokój pobytu.
Przed wejściem dostępny jest również uroczy taras.Polecam wam aby przy wyszukiwaniu oferty skorzystać z mojego linka, o TUTAJ
Jeżeli dokonacie rezerwacji na minimum 300 zł, otrzymacie wtedy 100 zł zniżki. Ja będę miała za to 50 zł do wykorzystania na moje kolejne noclegi. Oboje korzystamy :)

Link do oferty zaś, znajdziecie TUTAJZapraszam was również na YouTube gdzie znajdziecie moje vlogi z tego wyjazdu, w tym właśnie między innymi, nagrania z wnętrza tego mieszkania.
*zdjęcia w poście pochodzą ze strony oferty airbnb