2020/08/26

GDZIE NOCOWAĆ W PARYŻU. MOJA PROPOZYCJA NOCLEGU Z WIDOKIEM NA WIEŻĘ EIFFLA

GDZIE NOCOWAĆ W PARYŻU. MOJA PROPOZYCJA NOCLEGU Z WIDOKIEM NA WIEŻĘ EIFFLA

Jeżeli w bliższej lub dalszej perspektywie czasowej planujecie podróż do Paryża, to mam dla was propozycję noclegu w genialnej lokalizacji. Choć pewnie w związku z obecną sytuacją na świecie będzie to raczej dalsza perspektywa... Niemniej myślę, że post warto zachować i jak znów będziemy mogli przemieszczać się swobodnie, będzie okazja aby skorzystać. 

W przypadku krótkich pobytów, a taki był ostatni wyjazd do jednej z najpiękniejszych stolic świata, bardzo zależy mi aby miejsce noclegowe było położone maksymalnie centralnie, tak aby oszczędzić sobie czasu na przemieszczanie się. Przy dłuższych pobytach czy pobytach, które są już którąś z kolei wizytą w danym miejscu i nie ma takiej presji na poznanie jak największej liczby miejsc, lokalizacja ma już dla mnie drugorzędne znaczenie.


Jeżeli chodzi o Paryż to istotne jest, że centrum Paryża podzielone jest na 20 okręgów. Okręgi od 1 do 11 to ścisłe centrum, a od 12 do 20 znajdują się w zewnętrznym kręgu. Mieszkanie, które wam polecam znajduje się w okręgu 17. Jak przeczytałam pierwszy raz tę informację to uznałam, że to zdecydowanie za daleko. Bo jak to, przecież ja chcę być w okręgu 1, tylko, że okazało się, że okręg 17 praktycznie graniczy z 1, jest po prostu w zewnętrznej części. Koniecznie spójrzcie na mapę dzielnic Paryża bo same numery okręgów mogą was zmylić.


Ostatecznie okazało się, że z mieszkania do Wieży Eiffla mieliśmy 10 minut spacerem - genialnie! A większość punktów istotnych dla turysty odwiedzającego miasto pierwszy raz, jest na odległość krótszego lub średniego spaceru.
Jeżeli więc będziecie podróżować pierwszy raz, nie znacie miasta i wolicie na początek uniknąć komunikacji miejskiej, to ten adres będzie idealny. 


Mieszkanie to salon z otwartą kuchnią, sypialnia i łazienka z toaletą. Znajduje się na 5 piętrze (dostępna jest winda) typowej, paryskiej kamienicy, a z jego okien mamy idealny widok na najsłynniejszą Wieżę na świecie.

Wyposażenie obejmuje wszystkie niezbędne sprzęty, jak w pełni wyposażona kuchnia, suszarka do włosów, żelazko etc. Dostępna jest oczywiście pościel i ręczniki oraz podstawowe artykuły higieniczne. 

Pamiętajcie jednak, że nie jest to odpicowany apartament. To mieszkanie, w którym widać, że toczy się życie, gdzie kanapa potrafi zaskrzypieć czy gdzie ściany nie są idealnie wyszpachlowane i posiadają już ślady obecności innych gości. Jest czysto, jest wszystko co niezbędne, ale w mieszkaniu znajdują się chociażby książki właściciela. Taki jest po prostu charakter tego miejsca, swojski. Możecie poczuć się jakbyście na te kilka nocy stali się prawdziwą częścią tego miasta i jego pełnoprawnymi mieszkańcami.




100 ZŁ ZNIŻKI NA REZERWACJĘ NOCLEGU


Mieszkanie rezerwowałam w serwisie Airbnb. jeżeli nie posiadacie jeszcze konta, to jeżeli założycie je przechodząc przez ten LINK, otrzymacie 100 zł zniżki na swoją podróż. Ja zaś otrzymam 50 zł za przyprowadzenie was jako klientów.


Link do mieszkania znajdziecie zaś TUTAJ


Mieszkanie to jest mieszkaniem z kategorii Airbnb Plus co oznacza, że przedstawiciel Airbnb był na miejscu i potwierdził zgodność adresu oraz wyglądu mieszkania ze zdjęciami. Jest to dla was dodatkowe zabezpieczenie.