2017/12/10

KILKA POMYSŁÓW NA EFEKTOWNE I TANIE PREZENTY


W całym tym przedświątecznym szaleństwie zakupowym warto aby pamiętać, że prezent świąteczny wcale nie musi być kupny, że wcale nie musi dużo kosztować. Bo jego wartości nie mierzy się ilością pieniędzy, które za niego zapłacono, a ilością serca, którą włożono w to aby trafił do odbiorcy i jakie temu intencje przyświecały.
Dziś więc post z propozycjami prezentów, które można wykonać samemu, a które będą tak samo, o ile właśnie nie nawet bardziej wartościowe od tych kupnych. Oraz prezentów prostych, często tanich, które mogą sprawić drugiej osobie ogromną przyjemność.

Wszelkiego rodzaju rośliny zielone

Bardzo krzywdząco często kojarzone z banalnym, kupionym na odczepnego prezentem imieninowym. A przecież kwiat doniczkowy może być wspaniałym podarunkiem. Można do niego dokupić jakąś uroczą doniczkę i podarować od razu w komplecie.
Odkąd sama na nowo zaczęłam hodować w domu rośliny zielone, bardzo doceniam tego typu prezenty.


Przetwory spożywcze (słoiki)

Nie każdy z nas przygotowuje weki na zimę, a wartość produktów przygotowywanych samodzielnie jest ostatnio bardzo w cenie. Słoiczek z samodzielnie przygotowanym dżemem, obwiązany tasiemką może być naprawdę  bardzo dobrym podarunkiem.


Pasztet wegetariańki, pierniczki świąteczne

i wszelkiego rodzaju produkty spożywcze, które można po prostu przygotować w domu. Jako osoba, która nie piecze miałam ogromną radość gdy w prezencie otrzymałam kiedyś pierniczki świąteczne zapakowane w folię przeźroczystą i obwiązane kokardą.


Szal czy czapka zrobione na drutach

Między przygotowaniem tego posta, a jego publikacją otrzymałam właśnie własnoręcznie zrobioną na drutach czapkę. Nie macie pojęcia jaka to dla mnie była miła niespodzianka i jak bardzo sobie cenię ten prezent.
Ktoś poświęcił dla mnie czas, pomyślał jaki wzór będzie mi pasował i zrobił coś własnymi rękoma dla mnie.


Różnego rodzaju produkty szyte samodzielnie

Kiedyś w prezencie od Ewy, którą poznałam tutaj w blogosferze, otrzymałam uszytą przez nią kosmetyczkę z tkaniny we wzory związane z podróżami, tak aby właśnie w moich podróżach mi służyła.
Mam ją do dzisiaj i nie jeden kraj ze mną zwiedziła. Wiecie jakie to było miłe, że zrobiono coś specjalnie dla mnie, coś co w drugim takim samym egzemplarzu nie występuje i przygotowano to jeszcze myśląc o mnie, wiedząc jak podróże są dla mnie ważne? 


Ciepły koc

Niby banał, prawda? A koc jedno, że może być wspaniałą ozdobą domu to jeszcze spełnia funkcję praktyczną i uprzyjemnia zimowe wieczory.


Skarpetki, kolorowe, świąteczne, eleganckie 

Podobnie jak rośliny doniczkowe otoczone złą sławą. No bo jak to, co dostałeś w prezencie, skarpetki? Tak, bo dlaczego nie.
Duże, ciepłe skarpety świąteczne. Damskie czy męski eleganckie. To obecnie naprawdę bardzo stylowe dodatki, które z powodzeniem mogą być bardzo miłą niespodzianką dla obdarowanego.


Filiżanka

Świąteczna do zimowego grzańca lub biała klasyczna. Obecnie wybór jest ogromny.


Dobra herbata lub kawa

No bo jak już jest filiżanka to dlaczego prezentem nie mogłaby być zawartość do niej. Na rynku mamy obecnie tak ogromny wybór herbat i kaw, że szkoda nie skorzystać z tak świetnej okazji na zrobienie prezentu. Ja tam bym się bardzo ucieszyła z paczki porządnej, nietypowej kawy czy herbaty.


Peeling lub mydło własnoręcznie robione

Praca własna zawsze w cenie, a produkty naturalne są ostatnio bardzo popularne. Dlaczego więc nie przygotować jakiegoś kosmetyku samemu. Wbrew pozorom nie jest to skomplikowane, a w sieci można znaleźć mnóstwo instrukcji na samodzielnie robione, naturalne peelingi.


Prenumerata czasopisma

Jeśli wiecie, że ktoś bliski namiętnie kupuje określone czasopismo, to dlaczego by nie zafundować mu półrocznej czy rocznej prenumeraty. Z pewnością będzie mu bardzo miło ze świadomością, że ktoś postarał się dla niego o tak dopasowany prezent.


Fotoksiążka

Sama książka jest zawsze dobrym pomysłem. A gdyby tak własnoręcznie przygotowana książka? Może nie napisana, ale na przykład przygotowana z waszych wspólnych zdjęć.


Bilety do kina

Często w gonitwie dnia codziennego nie mamy czasu i nie pomyślimy żeby pójść do kina. To może ułatwić to komuś bliskiemu i sprezentować mu właśnie voucher do kina. Będzie miał idealny pretekst żeby tym razem jednak znaleźć czas dla siebie i obejrzeć jakiś film na dużym ekranie.


Kupony z życzeniami

A może tak kupony z zadaniami/czynnościami, które wykonamy dla bliskich. Na przykład zestaw takich 5 czy 10 własnoręcznie przygotowanych i wydrukowanych voucherów; na wspólny spacer, na ugotowanie obiadu. Osoba obdarowana będzie mogła je sobie wykorzystać w dowolnym momencie, a my tym samym obligujemy się do realizacji vouchera. 
Wiecie jaki prezent pamiętam do dziś? Dostałam kiedyś pudełeczko z etykietą. Nie pamiętam już niestety co było w pudełeczku, ale pamiętam treść etykiety "dla najwspanialszej kobiety, która jest całym moim światem." 
To nie zawartość ma znaczenie, tylko intencje.