2020/09/22

GDZIE NOCOWAC NA MYKONOS. MOJA MIEJSCOWKA Z OSTATNIEJ PODROZY.Dopiero wczoraj rozpakowałam walizki po kolejnej podróży i mam już zaplanowane następne posty, a tu jeszcze w kolejce czeka zaległy wpis noclegowy z greckiego Mykonos. Tego rodzaju posty cieszą się bardzo dużą popularnością, stąd staram się każdorazowo po powrocie je tutaj zostawiać. Także dziś na wpis zapraszam właśnie tych poszukujących noclegu na Mykonos lub też osoby interesujące się wynajmem, wnętrzami czy architekturą bo z pewnością można podejrzeć coś dla siebie. Tym bardziej, że w przypadku mieszkania, które dzisiaj wam pokażę, ogromną rolę gra zarządzanie przestrzenią. Tak, aby na niewielkiej powierzchni, zmieścić jak najwięcej. Bardzo niewielkiej przestrzeni...Mieszkanie, które wynajęłam na pobyt na greckim Mykonos znajduje się w samym centrum stolicy wyspy, w starej części miasta, tzw. Chora. I jest to jego ogromny atut jeżeli chodzi o dostępność do komunikacji miejskiej, dziesiątek punktów gastronomicznych, handlowych czy usługowych, a także bliskość portu. Wszystko jest na wyciągnięcie ręki. I jeżeli zależy wam właśnie na centralnym położeniu, to lepszej lokalizacji nie można sobie wymarzyć.

Do tego w sąsiedztwie będziecie mieli lokalnych mieszkańców i ich codzienne życie, które można dyskretnie podglądać.

Natomiast inną sprawą jest, że skoro mieszkanie znajduje się w starej części miasta, to jest ono tym samym w starym, charakterystycznym dla starej Grecji, niskim, białym budynku. Uwaga, budynek jest oczywiście odnowiony, tak samo jak odnowione jest samo mieszkanie o czym za chwilę napiszę, ale musicie wziąć poprawkę na to, że te mieszkanka (tu zdrobnienie jest zasadne) są małe i niskie. No i nie każdemu to musi odpowiadać.


Mieszkanie ma maksymalnie 15m2 i około 2.20 m wysokości. My spędziliśmy w nim 3 noce i nie był to żaden dyskomfort, miało służyć nam za bazę noclegową i doskonale spełniało swoją rolę. Ale biorę poprawkę na to, że przy kilkutygodniowym pobycie mogłoby to być już trochę klaustrofobiczne.

Wewnątrz znajduje się wszystko co potrzebne na krótkie, noclegowe pobyty. Duże, wygodne łóżko, tv, klimatyzacja, wieszak, mini mini aneks kuchenny (lodówka, czajnik, kubek, express do kawy, ale samych kapsułek, sztućców czy naczyń już tam nie ma) oraz łazienka z kabiną prysznicową. Dostępne były też kosmetyki takie jak żel pod prysznic i szampon.

Muszę zaznaczyć, że tak jak małe jest mieszkanie, tak samo mała jest sama łazienka. Kabina prysznicowa ma około 50 cm szerokości i muszę napisać, że niestety z pewnością nie będzie komfortowa dla osób o większej posturze.

*z racji, że jadaliśmy "na mieście" ograniczenia sprzętów kuchennych nie były dla nas specjalnym problemem, raz jeden brakowało nam noża kiedy chcieliśmy pokroić kupionego wcześniej arbuza.


Mieszkanie było zaś bardzo, bardzo czyste, a z racji jego niewielkiej przestrzeni, aby wynagrodzić gościom ten fakt, gospodarz oferuje codzienne sprzątanie. I to akurat było dużą wartością dodaną.


Jeżeli szukacie noclegu na Mykonos, ja ten adres polecam. Tak jak napisałam, jest to małe mieszkanie, ma ograniczenia z tego tytułu, ale jeżeli wpadacie na 2-3 noce, nie powinno to być bardzo uciążliwe tym bardziej, że jego lokalizacja, czystość czy opieka gospodarza wynagradzają to po tysiąckroć. Rezerwacji dokonywałam na Airbnb i tradycyjnie przy tej okazji zostawiam wam kod na 100 zł zniżki przy rezerwacji noclegu, jeżeli założycie konto na Airbnb z TEGO LINKU


    TUTAJ LINK do ofert mieszkania w serwisie Airbnb. Jeżeli skorzystacie kiedyś z tego noclegu, podzielcie się wrażeniami.