2022/02/14

KOLACJA Z WIDOKIEM NA GDAŃSK. TREINTA Y TRES

kuchnia hiszpańska

Romantyczna kolacja z widokiem na miasto? Efektowny obiad okolicznościowy? A może po prostu wieczorny drink w wielkomiejskim klimacie? Jeżeli w życiu zależy wam na kolekcjonowaniu doświadczeń, a wyjście do restauracji nie zamyka się jedynie na smakowaniu jedzenia, to ogromnie polecam wam wizytę w Treinta Y Tres.
To jedna z najbardziej efektownych restauracji w Trójmieście. 140 metrów nad ziemią, na 33 piętrze najwyższego budynku w Polsce Północnej, Olivia Star. To będzie niezapomniane doświadczenie.

kuchnia hiszpańska

Wyobraźcie sobie widok na miasto, które jest tak małe, że samochody czy domy wyglądają jak elementy planszy demonstracyjnej. Do tego Morze Bałtyckie w tle. Bez względu czy za dnia czy po zmroku, widok jest spektakularny.

kuchnia hiszpańska

Treinta Y Tres to kuchnia hiszpańska, w bardzo eleganckim miejscu, ale niezobowiązującym wydaniu. Do dyspozycji gości jest bar z kartą koktajli z całego świata oraz ponad 800 gatunków wina do wyboru.
Kuchnia europejska na światowym poziomie, z bardzo profesjonalną i jednocześnie kontaktową obsługą, która pozwala gościom poczuć się wyjątkowo. Tym samym dodaje wizycie wyjątkowego charakteru.

kuchnia hiszpańska

kuchnia hiszpańska

Z całą pewnością dania, które otrzymujemy nie są fine dining. Możemy więc nie tylko nasycić oczy, ale i zwyczajnie zaspokoić głód.  Czekadełko, przystawka i danie główne pozwalają nasycić się na tyle, że przy deserze pojawiają się wątpliwości czy aby na pewno jeszcze jest miejsce :) warto jednak aby się znalazło i spróbować tego kunsztu sztuki cukierniczej. 

kuchnia hiszpańska

Restauracja organizuje również wieczory tematyczne. Na przykład "Hiszpański wieczór", którego formuła polega na tym, że płacimy określoną kwotę, a w ramach niej, możemy do woli korzystać z oferty szwedzkiego stołu. Bardzo polecam tę opcję bo to świetna możliwość spróbować różnego rodzaju dań, które przygotowywane są celowo na tę okoliczność. Dania występują zarówno w postaci zimnej, jak i ciepłej.

kuchnia hiszpańska


kuchnia hiszpańska

Treinta Y Tres to piękne, eleganckie, nienachalne wnętrze. Wszystko tam jest na swoim miejscu. Nie spotkamy tu przepychu, restauracja została celowo zaaranżowana tak, aby główną rolę pełnił widok za oknem i był on naturalnym przedłużeniem restauracji. Jest elegancko i ciepło, a zewsząd otula nas muzyka, która jest na tyle głośna, że nie słyszymy rozmów ze stolików obok, a jednocześnie na tyle cicha, że nie zakłóca rozmów przy naszym własnym stoliku. Idealnie.

kuchnia hiszpańskakuchnia hiszpańska

Dodatkową atrakcją wizyty jest wyjście na taras widokowy, który znajduje się piętro niżej, na 32 piętrze budynku Olivia Star. Wejście na taras jest bezpłatne dla gości restauracji i bardzo polecam skorzystać. Gdańsk z tej wysokości wygląda jak prawdziwa metropolia.

kuchnia hiszpańska

Dodać należy, że jako goście restauracji nie podlegamy kontroli na bramkach znajdujących się na poziomie 0, a obsługa przywoła dla nas dedykowaną windę, którą dostaniemy się na ogólnodostępne piętro 32. Stamtąd przy użyciu karty, którą otrzymamy przy wejściu do budynku, dostaniemy się na dedykowane tylko dla gości restauracji, piętro 33.