2022/02/04

MIESZKANIE W ALICANTE. POCZUJ LOKALNY KLIMAT HISZPANII


Lecisz do Alicante i szukasz noclegu? Zapraszam! Mam sprawdzoną, cudowną miejscówkę do polecenia. Bardzo duży, ponad 50m2 apartament z dwoma sypialniami. Mało tego, męczy cię bariera językowa i obawiasz się, że nie dogadasz się na miejscu? Żaden problem. Apartament jest w zarządzaniu u Kasi, Polki, która mieszka w Hiszpanii od lat. Mało tego, fizycznie mieszka po sąsiedzku i jak będzie potrzeba, z pewnością pomoże.


Mieszkanie znajduje się w wysokościowcu, w dzielnicy Cabo. Do centrum dostaniecie się komunikacją miejską w około 15 minut, zarówno tramwajem jak i autobusem, a przystanki znajdują się w odległości 5 minut spacerem.

Niemniej w mojej ocenie jest to idealne mieszkanie dla osób, które chcą po prostu poczuć hiszpański klimat, pomieszkać sobie jak lokalsi, chodzić do lokalnej piekarni, warzywniaka, jeździć komunikacją jak jest potrzeba. Jeżeli wpadacie do Alicante na krótki, 2-3 dniowy pobyt i będziecie tam pierwszy raz, z dużą pewnością zależy wam na poznaniu centrum. Wtedy polecam Wam TO MIESZAKANIE lub TO MIESZKANIE

Tutaj przyjeżdżacie sobie poczilować ;) na wyciągniecie ręki będziecie mieli lokalne knajpki, plaże, supermarket, siłownie, apteki i wszystko to co znajduje się w bogatej w infrastrukturę lokalnej dzielnicy.


Widok z okna. Tak widok z okna to ogromny atut tego mieszkania. Budzicie się pod palmami. W oddali widzicie basen, który znajduje się w ogrodzie i jest do wyłącznej dyspozycji mieszkańców.


Mieszkanie to dwie sypialnie, aneks kuchenny i łazienka. Uwaga, to jest w pełni wyposażone mieszkanie. W pełni! Jest tam dostępne wszystko czego możecie potrzebować nawet na wielomiesięczny pobyt. Jest zmywarka, płyta grzewcza, talerze, garnki, sztućce, ekspres do kawy, nawet automat do gazowania wody. Jest oczywiście lodówka, pralka, a nawet ogrzewanie, które w Hiszpanii nie jest wcale tak oczywiste. Jest telewizor, internet, kanapa w salonie, fotele wypoczynkowe. Są kapsułki do pralki, kapsułki do zmywarki itd. Wchodzicie i mieszkacie.


Jest jasno i przestronnie. Zaaranżowano kącik wypoczynkowy, jest stół i krzesła więc można wygodnie zjeść posiłek albo po prostu pracować.
Kuchnia jak wspomniałam wyżej posiada na wyposażeniu wszystko. Jeżeli nastawiacie się na gotowanie, nie ma problemu. Wszystkie akcesoria są zabezpieczone.Obie sypialnie posiadają duże, komfortowe łóżko i miejsca do przechowywania. Obie są niezależne i zamykane więc nie ma problemu z zachowaniem intymności jeżeli podróżujecie w dwie pary.


Jeżeli macie dodatkowe pytania, zapraszam do kontaktu z Kasią, którą na Instagramie znajdziecie pod nazwą @hugutoove