2013/07/09

BALTIC SAIL GDAŃSK 2013

W dniach 04.07.-07.07 miała miejsce w Gdańsku impreza pod nazwą Baltic Sail Gdańsk czyli zlot żaglowców w Gdańsku. "To największa międzynarodowa impreza żeglarska Gdańska. Zlot jest otwarty dla wszystkich jednostek pływających, także dla jachtów turystycznych, kutrów i motorówek. Celem imprezy jest integracja środowisk żeglarskich i propagowanie marynistycznego dziedzictwa Gdańska. Zlot jest dla żeglarzy okazją do poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach, zdobycia kolejnych doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów. Baltic Sail to także wyjątkowa promocja Gdańska, zatem miasto starannie przygotowuje się do tego wydarzenia. Zlot zaplanowano w taki sposób, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Środowisko żeglarskie ma okazję zaprezentować się mieszkańcom i turystom, a ci mają szansę przeżyć niezwykłą morską przygodę. Wszystkie żaglowce cumujące u nabrzeża Motławy przy Targu Rybnym zostają udostępnione każdemu kto chciałby zapoznać się z ich historią i zwyczajami panującymi na morzu. Baltic Sail Gdańsk to także niepowtarzalna okazja do wzięcia udziału w rejsach po Zatoce Gdańskiej na jednym z żaglowców biorących udział w zlocie". -> http://www.balticsail.pl/

Nie miałam okazji skorzystać z rejsu w trakcie trwania imprezy, ale nic straconego. Na jednej z jednostek wypatrzyłam numer telefonu z informacją o organizowanych czarterach i mam zamiar skorzystać z tej możliwości. Byłam zachwycona widokiem tych wszystkich mniejeszych i większych żaglowców i innych jednostek pływających, chyba uaktywnił mi się duch przygody morskiej.

Widok od strony mariny.
Widok od strony Sołdka patrząc w kierunku mariny.

Widok od strony Sołdka w kierunku Żurawia.

A tutaj widok z tramwaju wodnego, którym za 1,50 zł można przepłynąć z jednego brzegu Motławy na drugi, podróż trwa około 1-2 minut. Na pierwszym zdjęciu jeszcze wspomniany tramwaj czekający na pasażerów na przeciwnym brzegu.
I już widoki na Motławę od strony Żurawia.

Kasia