2018/12/23

GDZIE WYJECHAĆ NA WEEKEND - WARSZAWA!


Słyszałam, że to miasto, które się kocha albo nienawidzi. Ja jestem zdecydowanie w tej pierwszej grupie. Uwielbiam Warszawę! Uważam, że każde miasto ma swoją energię, a ta warszawska bardzo mi odpowiada. Odpowiada mi centrum miasta, głośne, dynamiczne, zatłoczone z mieszanką szklanych biurowców i starego budownictwa.
Zielone Łazienki Królewskie, Ogród Saski, Pole Mokotowskie. Moje ostatnie odkrycie Stara Praga. Uważam, że to miasto ma taki ogrom atrakcji do zaoferowania, i absolutnie w niczym nie ustępuje europejskim stolicom.
Stara Praga oczarowała mnie totalnie. Stare, sypiące się kamienice, a obok nich zrewitalizowane sąsiedztwo. I to co od razu zwróciło moją uwagę, to co nowe, stawiane jest z poszanowaniem architektury zewnętrznej sąsiedztwa. Wszystko naturalnie do siebie pasuje.
Stare podwórka, kapliczki, które były dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Nowe lokale gastronomiczne i Bazar Różyckiego. Stare miesza się z nowym.Często gnamy po świecie, a przecież tuż obok też mamy miejsca warte odwiedzenia. Nasza stolica w niczym nie ustępuje tym europejskim. A co  dla mnie jeszcze ważne, przoduje w ilości wege lokali, a turystyka kulinarna to zdecydowanie bliski mi obszar.

Do zobaczenia Warszawo, będę wracać.