2020/01/23

JAK ZMIENIĆ WIELKOŚĆ POMIESZCZENIA, ZMIENIAJĄC KOLOR ŚCIAN


Kilka dni temu pokazałam na Instagramie fragment mojego nowego mieszkania, gdzie w roli głównej wystąpiła czarna ściana. Czarna jak smoła ściana, w kontraście do śnieżnej bieli ścian pozostałych.
Nie jest to popularne rozwiązanie. Czerń często traktowana jest jako kolor nazbyt dominujący. Brązy, beże, błękity, a nawet odcienie fioletu, ale czarny? Gdzież tam. Przecież będzie za ciemno. 
Ano właśnie niekoniecznie. W zależności od układu pomieszczenia i tego na której ze ścian położymy kolor, możemy wizualnie zmienić poczucie wielkości pomieszczenia. I tak, nawet używając koloru czarnego, jesteśmy w stanie pomieszczenie optycznie powiększyć.
Zapraszam na post, w którym przedstawię wam 5 sposobów na zmianę wielkości pomieszczenia przy użyciu kolorowej farby.


Nie musi to być oczywiście farba w kolorze czarnym, o której wspomniałam na początku. Jeżeli mimo wszystko jest to dla was kolor zbyt zdecydowany, żaden problem. Wystarczy, że użyjecie koloru ciemniejszego od tego, który znajduje się na pozostałych ścianach.

Poniżej przygotowałam wersje obrazkowe, które pozwolą wam zwizualizować sobie to, jak kolor ścian, wpływa na postrzeganie całego pomieszczenia.JAK POWIĘKSZYĆ POMIESZCZENIE

JAK OBNIŻYĆ POMIESZCZENIE

JAK ZWĘZIĆ POMIESZCZENIE

JAK WYDŁUŻYĆ POMIESZCZENIE 

JAK POSZERZYĆ POMIESZCZENIENa przykładzie tych prostych grafik doskonale widać jak zmienia się jedno i to samo pomieszczenie, tylko przez to, w jakim miejscu znajduje się kolor żółty.
Używając jednego, tego samego koloru możemy pomieszczenie zarówno zmniejszyć jak i zwiększyć. Wszystko jest kwestią tego, w którym miejscu ten kolor się znajdzie w opozycji do ścian w kolorze jaśniejszym.

Jeżeli więc nie odpowiada wam wielkość któregoś z pokoi, którym dysponujecie, to może warto właśnie zastanowić się nad jego odmalowaniem i zmianą optyczną. Często taka niewielka zmiana, może zrobić duży efekt.