2020/06/18

CZAS NA KOLEJE WYZWANIA - OTWORZYŁAM SKLEP CZYLI GDZIE KUPIĆ SZAL, CHUSTĘ CZY APASZKĘ

galanteria damska

Podobno duża część biznesów powstaje z powodu nie zaspokojenia potrzeb własnych. Wiecie, szukacie jakiegoś produktu, usługi i nie możecie znaleźć. A jak już znajdujecie coś co wydaje się być tym czymś właśnie, to jednak nie do końca coś gra. Niby jest ok., ale macie poczucie, że to jednak mogłoby wyglądać czy działać lepiej. I tak człowiek myśli, myśli i w końcu wpada na to, że w sumie dlaczego sam miałby nie stworzyć tego, czego właśnie szuka. Tego idealnego. Tak rodzi się pomysł na przyszły biznes.
No więc bardzo podobnie wyglądało to u mnie. Ba, nawet w sumie cały czas wygląda bo mam w zanadrzu jeszcze kilka pomysłów. Ale wszystko po kolei. Co zaś poszło na pierwszy ogień? www.misju.pl


CO TO ZA SKLEP


Moje nowe biznesowe dziecko - misju.pl
Misju.pl to sklep z galanterią damską; szale, chusty, apaszki, kapelusze. Docelowo być może z pozostałymi akcesoriami galanteryjnymi takimi jak czapki, rękawiczki, torebki, parasole czy portfele. Na ten moment jednak głównym produktem są i przez jakiś czas na pewno pozostaną, właśnie szale, chusty i apaszki.


SKĄD POMYSŁ

Pomysł zaczął kiełkować jakiś rok temu podczas jednej z podróży do Włoch. Zawsze wtedy wchodzę do wszelkiego rodzaju sklepów i przeglądam ich asortyment, bardzo często są to sklepy z tkaninami. W sumie nie ma się co dziwić, Włochy słyną między innymi z doskonałych tkanin właśnie, z krawiectwa, które doprowadzili do rangi sztuki i niesamowicie stylowo ubranej ulicy.
Zawsze mnie te tkaniny zachwycały, uwielbiam ich dotykać, te niesamowicie delikatne jedwabie w setkach wzorów i kolorów, te wełny, którymi człowiek najchętniej od razu by się otulił.

No właśnie, którymi człowiek by się otulił...

galanteria damska


Uwielbiam szale, uważam, że stanowią genialny element stroju. Przy moim basicowym sposobie ubierania, jednolitych elementach garderoby w kolorach ziemi, które najczęściej zakładam, to właśnie szale i chusty, zaraz obok biżuterii, są tymi elementami, które robią mi przysłowiową kropkę nad "i". I tak jak nie mam problemu ze znalezieniem ciekawej biżuterii, znam mnóstwo sklepów specjalizujących się w wyrobach jubilerskich, tak zawsze był problem z asortymentem szali właśnie. Bo wiele sklepów ma je w ofercie jako jeden z produktów, ale stosunkowo niewiele jest takich, dla których to jest główny przedmiot sprzedaży.

A gdybym tak ja stworzyła taki sklep z szalami właśnie...


JEST POMYSŁ, JEST REALIZACJA

I tak od pomysłu, przeszłam do realizacji. Jak w szczegółach wyglądał cały proces, opowiem wam przy okazji kolejnego wpisu. Dziś chciałam was zaprosić na www.misju.pl

Nie będę narazie pisała nic więcej. Jak wspomniałam, o procesie powstawania, o założeniach biznesowych, modelu funkcjonowania, samych przygotowaniach do uruchomienia sklepu, sesji zdjęciowej etc., napiszę w kolejnych postach. Spodziewajcie się też, że w najbliższym czasie będzie pojawiać się tutaj więcej wpisów około biznesowych właśnie.
Poniżej zaś jedynie pokrótce informacje, które znajdziecie również na stronie sklepu, a które przybliżą wam filozofię mojej marki. ♥ O MARCE 
Misju.pl to marka galanteryjna, która powstała z marzeń o własnej firmie i zamiłowania do oryginalnych, dobrej jakości dodatków. Nie jesteśmy dużą firmą, tak po prawdzie to jesteśmy małą manufakturą, ale za to z sercem pełnym pasji i głową pełną pomysłów. Oferujemy Państwu różnego rodzaju szale, chusty i apaszki, mniejsze i większe, we wzory i jednolite. Z pewnością jednak stawiamy na ponadczasową klasykę, bo w tej ja sama czuję się najlepiej, oferując unikatowe i niepowtarzalne modele tworzone najczęściej w krótkich seriach. 
Szyjemy w Polsce, wspierając lokalnych twórców, z najwyższej jakości światowych tkanin. Wszystkie tkaniny wybieram osobiście, aby mieć pewność, że są zgodne z estetyką którą chciałabym oferować moim Klientom.
Szczególnej uwadze polecam tkaniny sygnowane, są to tkaniny produkowane na specjalne zamówienie największych, światowych domów mody. Wyjątkowe wzornictwo i ograniczona dostępność czynią je prestiżowymi wśród tkanin. Szansa, że uszyte z nich szale i apaszki wrócą ponownie do sprzedaży, jest niewielka. 
przyszłości planujemy poszerzać nasz asortyment galanteryjny, jako małą zapowiedź proszę traktować ofertę nakryć głowy. Kapelusze dostępne w naszej ofercie produkowane są przez polską manufakturę, ręcznie, z zachowaniem tradycyjnej technologii. 

DLA KOGO TWORZYMY / DLA KOGO JEST MISJU.PL
Dla osób które wiedzą, że „Diabeł tkwi w szczegółach”. Mają świadomość, że niepozorny dodatek potrafi zbudować oryginalną stylizację i nadać jej charakteru. Cenią jakość produktów i elegancki sznyt, ale jednocześnie wygodę stroju dnia codziennego.

SKĄD NAZWA?
Nazwę misju.pl wymyśliła moja Mama jako wariację słowa "Misiu", bo tak do mnie mówi do dziś. Stąd ze słowa Misiu, powstało Misju.pl. A ja mam do tej nazwy ogromny stosunek emocjonalny.

www.misju.pl


Zapraszam na www.misju.pl