2020/06/05

GDZIE NOCOWAĆ W WARSZAWIE. STYLOWE MIESZKANIE NA POWIŚLUKocham Warszawę. Wiem, że podobno albo się ją lubi, albo nienawidzi więc ja zdecydowanie zaliczam się do tej pierwszej grupy. Wracam regularnie i z każdej podróży mam taką samą frajdę. I jeśli kiedyś zdecyduję się porzucić Trójmiasto, to tylko dla Warszawy właśnie.
No ale jedno to atrakcje miasta, o których może innym razem, a drugie to, że skoro jestem tam tylko turystą, to jeszcze gdzieś muszę spać. I dziś właśnie adres, pod którym miałam przyjemność nocować przy okazji ostatniego pobytu. 
Gdzie dokładnie? Powiśle, ulica Okólnik. Mieszkanie w pięknej, odremontowanej cztery lata kamienicy, z niezwykle zadbanymi częściami wspólnymi.

W mojej ocenie lokalizacja idealna jeżeli zależy wam na centralnej lokalizacji, ale z dala od turystycznego tłumu. Nowy Świat, Starówka, bulwary nad Wisłą praktycznie na wyciągnięcie ręki.


Mieszkanie znajduje się na 5 piętrze, ale bez obaw, jak widać na zdjęciach, dostępna jest winda. Piękna, stylizowana, spójna z charakterem całego budynku. Choć nie będę ukrywać, że z windy korzystałam kiedy trzeba było dostać się na górę, a w dół schodziłam jednak schodami. Bo klatka schodowa jest po prostu przepiękna. Zadbano o najmniejsze detale jak choćby dzwonki przy drzwiach. Jeżeli kręci was architektura, kochacie kamienice, to wizyta w tym budynku będzie dla was prawdziwą przyjemnością.


Z informacji czysto praktycznych dodam, że zameldowania w obiekcie odbywa się w opcji self - checz in, co uważam za niesamowicie wygodne rozwiązanie. Nie ma konieczności umawiania się na konkretną godzinę z gospodarzem bo to jednak często generuje niepotrzebny stres, trzeba się spieszyć, a nigdy nie wiadomo jak będzie wyglądała sytuacja na drodze. Nie zawsze też znamy miasto i trudno jest szacować ile czasu zajmie nam przejazd do obiektu. Stąd ja bardzo sobie cenię mieszkania, w których można korzystać z opcji samodzielnego zameldowania. W przypadku tego apartamentu gospodarz pozostawia klucze do odbioru w sąsiadującej z obiektem stróżówce. 


Samo mieszkanie to studio. Co to znaczy? Że nie ma wydzielonych dodatkowych pomieszczeń. To klasyczna kawalerka z aneksem kuchennym i łazienką z toaletą. 

W tym przypadku niewielka metrażem, ale bardzo funkcjonalna. Znajdziecie tam wszystko co potrzebne na krótkie pobyty, włącznie z wyposażonym aneksem kuchennym. Jak za chwilę zauważycie po zdjęciach nie ma tam jednak chociażby dużej szafy na ubrania, ale przygotowano wieszak zewnętrzny. W mojej ocenie, w zupełności wystarczający.


Ogromnie ujęła mnie mieszanka stylów, którą wprowadzono do mieszkania. Jest surowy beton, trochę sztuki, ale i retro komoda wraz z fotelami. Jednak na szczególną uwagę zasługuje łazienka z toaletą i już poniżej wyjaśniam dlaczego.

Otóż łazienka została wydzielona z pomieszczenia głównego za pomocą szkła. Na poniższym zdjęciu możecie to zauważyć. Nie ma typowych ścian działowych, tylko duża, szklana ściana, która dodatkowo może zostać przysłonięta zasłoną. Osobiście uwielbiam takie wnętrzarskie smaczki, ale zdaję sobie sprawę, że nie dla każdego i nie przy każdym typie pobytu, w zależności od ewentualnego współtowarzysza, musi to być komfortowe rozwiązanie.


Ja akurat cenię sobie takie niebanalne rozwiązania i każdorazowo szukam właśnie takich nietypowych mieszkań więc dla mnie to dodatkowa atrakcja.

Okna mieszkania wychodzą na dziedziniec. Nie ma mowy o żadnym hałasie z zewnętrz. Zresztą podczas całego pobytu nie słyszałam nawet hałasów z samej kamienicy, ale to akurat mógł być czysty przypadek.


Rezerwacji tego mieszkania dokonywałam przez serwis Airbnb. Bartek, który jest gospodarzem tego mieszkania posiada tytuł SuperHost co dodatkowo gwarantuje wam wygodę i komfort pobytu. A jakby tego było mało, mieszkanie posiada status Airbnb Plus, co z kolei oznacza, że zostało zweryfikowane przez pracownika Airbnb pod kątem zgodności opisu oferty ze stanem faktycznym mieszkania i wyróżnione ze względu na unikalny wystrój właśnie.

Ofertę możecie znaleźć w serwisie Airbnb TUTAJ

Tradycyjnie również przypominam, że rejestrując się w serwisie Airbnb z mojego linka polecającego, o TEGO DOKŁADNIE, otrzymacie 100 zł do wykorzystania na swoją rezerwację. W momencie kiedy zrealizujecie wasz nocleg, ja również otrzymam 50 zł na moje noclegi, za to, że niejako przyprowadziłam was jako klientów.