2022/01/27

PODRÓŻUJESZ DO HISZPANII? GDZIE NOCOWAĆ W GRENADZIE?

GDZIE NOCOWAĆ W GRENADZIE?

Jeżeli wybieracie się do hiszpańskiej Grenady, mam dla was propozycję noclegu w malutkim, uroczym hotelu w samym centrum starej części miasta. Na granicy Alhambry i białego miasta Albaicin, tuż przy głównym szlaku spacerowym wzdłuż rzeki Darro. Bardziej centralnie już się nie da.

GDZIE NOCOWAĆ W GRENADZIE?

Hotel Rosa De oro. Mały i klimatyczny, w budynku XVI - wiecznego klasztoru franciszkańskiego. Wewnątrz znajduje się niesamowicie okazały dziedziniec do wspólnego użytku. Pokoje są niewielkie, ale wystarczające na krótkie pobyty przy założeniu, że naszym celem jest przede wszystkim nocleg. Pamiętajcie o tym bo ciągi komunikacyjne są bardzo wąskie więc jeżeli ktoś z was ceni sobie przestrzeń, to w tym miejscu nie będziecie czuli się swobodnie.

W mojej ocenie należy to miejsce traktować typowo noclegowo. Będzie świetne dla osób, które cenią sobie czyste, schludne noclegi w centralnych lokalizacjach i w miejscach, które mają w sobie to coś. Bo ducha historii nie można temu miejscu odmówić.


GDZIE NOCOWAĆ W GRENADZIE?

Bardzo też polecam aby dopłacić do pokoju z widokiem na Alhabrę. To jeden z tych aspektów, które naprawdę robią różnicę. Kiedy otworzycie rano okno i spojrzycie na okolicę, to będzie cała kwintesencja Grenady. 

GDZIE NOCOWAĆ W GRENADZIE?


GDZIE NOCOWAĆ W GRENADZIE?

Do osób zmotoryzowanych. Hotel Rosa De oro znajduje się w ścisłym centrum miasta, w starej, historycznej części miasta przy ulicy objętej zakazem ruchu. Nie podjedziecie tutaj samochodem, a sam hotel tym samym nie posiada parkingu. Niemniej nie traktujcie tego dyskwalifikująco. Około 10-15 minut spacerem przez miasto znajduje się podziemny, parking publiczny. Możecie założyć rezerwację przez www z wyprzedzeniem, w takim przypadku obowiązują nawet zniżki. 

Link do oferty hotelu w serwisie Booking znajduje się TUTAJ