2023/12/06

MURALLA ROJA / ROOM TOUR / jak wejść na teren obiektu

 

MURALLA ROJA / ROOM TOUR / jak wejść na teren obiektu

Jak wejść na teren Muralla Roja? Są dwie możliwości. Jedna, najbardziej oczywista, to być mieszkańcem tego obiektu. Druga, to wynająć nocleg w jednym z apartamentów dostępnych na terenie Muralla Roja. Rezerwacji można dokonać w jednym z najbardziej popularnych serwisów noclegowych booking.com

MURALLA ROJA / ROOM TOUR / jak wejść na teren obiektu

Najtańszy nocleg jaki znalazłam na terenie Muralla Roja to koszt 300 zł. Rezerwacja dotyczy miesiąca listopada. Czy to dużo? Biorąc pod uwagę standard mieszkania vs. konkurencyjne obiekty, dużo. Niewiele jednak biorąc pod uwagę wartość artystyczną Muralla Roja i możliwość podziwiania tego obiektu od wewnątrz. 

Nasz apartament to górna część kostki widocznej na zdjęciu powyżej. W oficjalnych materiałach dotyczących tego obiektu znajdują się informacje, że apartamenty na tym terenie mają 60, 80 i 120 m2, nasz zdecydowanie tyle nie miał. Być może doszło do jakiś wtórnych podziałów choć układ lokalu na to nie wskazuje. Co ważne jednak, do mieszkania przynależy zewnętrzne patio z dostępnym stołem, krzesłami i leżakami. Obiekt jest tak zaprojektowany, że nikt z przechodzących do pozostałych mieszkań, nie powinien zakłócać naszego spokoju. No chyba, że inni turyści, którzy znaleźli się tam również w celu poznania Muralla Roja od środka. 


Powyżej zostawiam link do materiału w serwisie YouTube, na którym możecie zobaczyć wnętrze wynajętego przez nas mieszkania.

Jest ono niewielkie, posiada powierzchnię około 20 m2 i wyposażone jest w standardzie ekonomicznym. Posiada za to iście pocztówkowy widok z okna i mimo pewnych niedogodności związanych z tym noclegiem, uważam, że było warto je wynająć.

W mieszkaniu spędziliśmy raptem jedną noc więc nie korzystaliśmy z większości sprzętów, ale jest ono wyposażone we wszystko co może być potrzebne na krótkie pobyty. Jest lodówka, płyta grzewcza, mikrofalówka, czajnik, telewizor, klimatyzacja, a nawet grzejnik co przecież w Hiszpanii nie jest wcale takie oczywiste. 

Jeżeli chodzi o miejsce do spania, to funkcję tę pełni kanapa rozkładana. Niestety nie jest ona specjalnie wygodna i swoje już przeszła. Z przykrością stwierdzam, że skrzypiała przy każdym ruchu i miała zapadnięcia. Aż prosi się o wymianę. Także nie polecam osobom bardzo wrażliwym w tych kwestiach. 
Drażliwa kwestia to również łazienka z toaletą. Jest bardzo, bardzo malutka. Oczywiście spełnia swoją funkcję bo posiada wszystko co niezbędne, ale przez jej ograniczoną powierzchnię, zapełnioną dodatkową sprzętami do sprzątania, jest mało komfortowa i dla osób o większych kształtach korzystanie z niej może być zwyczajnie trudne. 

Mimo tej niewielkie powierzchni zagospodarowano również miejsce na stół i miejsce do siedzenia, podwieszono TV i zapewniono składany blat kuchenny. 
Nie jest to złe mieszkanie, posiada ogromny potencjał i aż się prosi o oczyszczenie powierzchni z niepotrzebnych dodatków i wprowadzenie tam prostego minimalizmu. No ale to już moje osobiste refleksje, bo realizacja takiego remontu to byłoby moje marzenie :)

Czy warto było wydać te 300 zł? Warto. Mimo, że nie był to specjalnie komfortowy pobyt to doceniam widok z okna, ciszę na terenie obiektu, taras i samą możliwość przebywania na terenie Muralla Roją.