2013/04/05

CAŁA PRAWDA O MĘŻCZYZNACH
Krótka recenzja bo i nie ma za wiele o czym pisać, czego nie warto czytać. Wpadła mi w ręce ostatnio książka Ian K.Smith " Cała prawda o mężczyznach". Przyznaję się, lubię wszelkiego rodzaju poradniki, ale na boga, te pisane merytorycznie! Nie wiem czy język to wina tłumaczenia, nie będę już w to nawet wnikać, ale tak banalnej formy nie miałam okazji spotkać już dawno. Zdaję sobie sprawę, że sama nie jestem orłem, mało tego, jak czytam to co piszę na blogu wyłapuję kolejne swoje błędy, ale Ian K.Smith szczyci się na okładce opisem, że jest autorem bestsellerów New York Timsesa. Dałam sobie spokój z dokładnym czytaniem jak doszłam do "staroświeckie majtki", "cuchnący oddech" itp. Szkoda czasu. Już lepiej sama podszkolę się w pisaniu będzie z tego większy pożytek.

Dla porządku opis na książce brzmi następująco. "Chcesz być szczęśliwa w miłości i stworzyć udany związek? Dowiesz się co naprawdę lubią mężczyźni, a co doprowadza ich do szału.Nareszcie   mężczyzna, czyli ktoś, kto wie, co się dzieje w głowach innych facetów, napisał książkę, która pomoże ci ich rozszyfrować. Wiele w niej zaskakujących spostrzeżeń i sytuacji z życia wziętych. Każdy mężczyzna, który weźmie do ręki tę książkę, pokiwa głową ze zrozumieniem, a każda kobieta, która zastosuje zamieszczone w niej rady, będzie miała szczęśliwego partnera i poczuje się bardziej kochana. Poznaj 10 złotych zasad, m.in.
-bądź szalona, ale nie całkiem stuknięta
-mów, to co myślisz, albo nie mów nic
-zapłać czasem za coś
-unikaj dramatyzowania
-pozwól mężczyźnie być mężczyzną."

Na prawdę wydawało mi się, że będzie to całkiem ciekawa lektura. No cóż...
Polecam za to artykuł dostępny dziś na portalu gazeta.pl 
Bardzo ciekawa seria o byciu we dwoje. To już  kolejny odcinek i warto wyszukać również te poprzednie. To jest lektura, która daje do myślenia i skłania do refleksji nad relacjami, które są naszym udziałem.

Kasia