2013/08/16

SKLEPY INTERNETOWE - STRAWBERRYNET.COM

Bardzo dużo kupuję w sieci i są to różnego rodzaju zakupy; od zakupów spożywczych, po odzież, kosmetyki, bilety lotnicze, autobusowe, dodatki do domu i wiele wiele innych. W najbliższym czasie chciałabym dodać posty, których tematem byłaby właśnie opinia na temat sklepów/serwisów, z których miałam okazję korzystać. Cykl otwiera jeden z moich ulubionych sklepów: www.strawberrynet.com.Dlaczego w ogóle kupuję w sieci? Bo jest to dla mnie wygodne; zakupów mogę dokonać o dowolnej porze, w dowolnym miejscu czy podczas wykonywania różnego rodzaju innych czynności. W przypadku odzieży czy butów, które dobrze by było zmierzyć, myślę, że mam już taką wprawę, że jestem w stanie po marce i podanych wymiarach oszacować czy coś będzie na mnie dobre czy nie. A jeśli okaże się, że jednak nie, to zawsze można zwrócić albo chociaż przerobić jeżeli bardzo będzie mi na danej rzeczy zależało. W przypadku kolorówek kosmetyków często przeszukuję sieć w poszukiwaniu zdjęć, ogromną pomocą są blogi kosmetyczne lub filmiki na youtube. Zakupy spożywcze to zakupy praktycznie w ciemno bo i tak kupuję te produkty, które znam. Tych dokonuję najczęściej gdy z jakiegoś powodu nie ma możliwości pojechać na zakupy samochodem. Autobusem z torbami jechać nie będę, pakowanie tego wszystkiego do taksówki też mnie nie przekonuje.
I tyle tytułem wstępu. Przechodzę do www.strawberrynet.com czyli jednego ze sklepów internetowych, który przyjął najwięcej moich zamówień.

Dziękuję za to, że kiedyś został mi polecony bo dokonałam na nim mnóstwa okazyjnych i zwyczajnie dobrych zakupów, z których na co dzień korzystałam. Dwie podstawowe zalety, które na dzień dzisiejszy determinują moją opinię, że nie zamienię go na żaden inny - ogromny wybór produktów, bardzo dobre ceny.
Zgodnie z oficjalnym info strawberrynet oferuje 30 000 produktów i 600 marek. Uwaga, nie znajdziemy tam nowości. Najczęściej produkty pojawiają się z rocznym opóźnieniem. Osobiście brakuje mi zaś lakierów do paznokci kilku marek, ale trudno, rekompensuję to sobie innymi produktami.
Koszt i czas dostawy: przesyłka jest darmowa. Uwaga, jedynie w przypadku zamówienia "zapachów" traktowanych przez linie lotnicze jako produkt niebzepieczny naliczana jest opłata w wysokości 10% wartości, ale nie więcej niż 15 USD. Wystarczy jednak zamówić jeden dowolny produkt z innej kategorii aby opłata już nas nie dotyczyła. Przesyłka ma formę rejestrowaną czyli zwyczajnie listonosz zapuka do drzwi lub zostanie nam awizowana. I ważna kwestia - cło. Od jakiegoś czasu Urząd Celny bardzo mnie polubił i moje przesyłki wpadają do oclenia. Wtedy przy odbiorze jestem zobowiązana do opłaty VAT-u i opłat celnych. Ale... i tu ogromny plus na rzecz strawberrynet.com, po przesłaniu skanu druku celnego zwracana jest opłacona kwota. Trwa to zazwyczaj około 5 dni od wysłania druku, środki wracają tą samą drogą jaką dokonywaliśmy płatności, w moim przypadku są to płatności kartą do konta więc wpływ jest na moje konto. Strawberrynet.com podkreśla, że zwrot opłat jest ich dobrą wolą, a nie obowiązkiem, ale widocznie mają bardzo dużo dobrej woli bo za każdym razem takowy zwrot otrzymuję. A, czas oczekiwania na przesyłkę, w moim przypadku, to zazwyczaj około 1 tygodnia.
Forma płatności: Paypal lub karta. Ja praktykuję kartę i nie mam żadnych zastrzeżeń.
Pakowanie: wszystkie przesyłki przychodziły do mnie w tekturowych pudełkach. Produkty owinięte były folią bąbelkową, kartoniki owinięte papierem ozdobnym. Pudełko wypełnione jest również maksymalnie kawałkami styropianu by zapobiec jakimkolwiek uszkodzeniom w trakcie transportu. W moim przypadku wszystkie przesyłki zawsze były w nienaruszonym stanie.
Produkty: nigdy nie zawiodłam się na oryginalności produktów. Kupuję w większości produkty pielęgnacyjne i kolorówkę. W mojej opinii kupowanie zapachów jest mniej okazyjne, często w sklepach stacjonarnych można znaleźć podobne ceny.
Obsługa klienta: rewelacyjna polityka obsługi klienta, nieznana mi w przypadku jakiegokolwiek innego sklepu internetowego. Szacowany czas odpowiedzi na zapytanie to jedna godzina, rekordowy był przypadek gdy odpowiedź dostałam w czasie 10 minut. Korespondencję prowadzę w języku angielskim bo to przyspiesza czas odpowiedzi, ale możliwa jest również komunikacja po polsku.
Wszystkie produkty można zwrócić w terminie 30 dni. Raz zdarzył mi się przypadek gdy po otrzymaniu tuszu okazał się wyschnięty (no nie do końca, ale o tym za chwilę). Pamiętam, że wyszło to podczas porannego makijażu, szybko wysłałam maila, zanim dojechałam do pracy na skrzynce już miałam odpowiedź z przeprosinami za zaistniałą sytuację i informacją, że właśnie nadano do mnie przesyłkę raz jeszcze z nowym produktem. Poprzedni tusz miałam sobie zostawić bo ze względu na koszty przesyłki zwrot byłby dla mnie nieopłacalny. Byłam bardzo, bardzo zaskoczona. Jeszcze bardziej zaskoczona byłam gdy ten pierwszy tusz po paru dniach się "rozmalował" i okazało się, że wcale nie był wyschnięty. Wtedy to już było mi zwyczajnie wstyd, że idzie do mnie nowy produkt podczas gdy pierwotny jest jak najbardziej ok. Gnana uczciwością poinformowałam strawberrynet.com o tej sytuacji, dostałam jednak mail z informacją, że nie ma to już znaczenia, przesyłka jest w drodze, a oni tym bardziej cieszą się, że produkt okazał się jednak bez wad. Wiecie co? Nawet gdyby ten produkt był niepełnowartościowy to podejściem polegającym na przesłaniu klientowi nowego produktu bez jakichkolwiek dyskusji zyskali we mnie dozgonnego klienta.
Program lojalnościowy:
przy drugim zamówieniu dodatkowe 1% rabatu
przy trzecim zamówieniu dodatkowe 2% rabatu
przy czwartym zamówieniu dodatkowe 3% rabatu
przy piątym zamówieniu dodatkowe 4% rabatu
od szóstego do dziewiątego zamówienia dodatkowe 5% rabatu
od dziesiątego do dziewiętnastego zamówienia dodatkowe 7,5% rabatu
od dwudziestego zamówienia i przy wszystkich kolejnych dodatkowe 10% rabatu
Ja jestem już dobrze po dwudziestym zamówieniu więc korzystam ze stałego 10% rabatu. Rabat ten powiązany jest z adresem e-mail, który podajemy przy zamówieniu więc uwaga aby za każdym razem wprowadzać ten sam.
Dodatkowo obowiązują rabaty ilościowe. Przy zakupie dwóch lub więcej produktów naliczany nam jest extra rabat od 1% do 5%. Ponadto strawberrynet.com codziennie ma w promocji 6 innych produktów, które posiadają około 50%-70% obniżki. Zapraszam do zaglądania na stronę główną. Są też promocje na zapachy, oferty specjalne, promocje na produkty bez opakowania (nie mają po prostu kartoników, poza tym są to pełnowartościowe produkty), comiesięczne obniżki na różne produkty, dodatkowe akcje typu extra -10% na zamówienia do Polski, różnego rodzaju gratisy do zamówienia - na czas pisania do tego posta do każdego zamówienia na kwotę powyżej 50 USD dokładany jest błyszczyk Calvin Klein (możliwość samodzielnego wyboru koloru przy składaniu zamówienia).
To chyba tyle jeśli chodzi o moje zachwyty. Po prostu zwyczajnie nigdy się nie zawiodłam, mało tego, nieraz byłam pozytywnie zaskoczona. To mój ulubiony sklep internetowy z kosmetykami i szczerze polecam.
Jeśli ktoś ma ochotę poczytać u źródła:
profil FB
Kasia