2016/07/07

POZNAJ SWOJE MIASTO - GDAŃSK Z LOTU PTAKA

POZNAJ SWOJE MIASTO - GDAŃSK Z LOTU PTAKA

Jedno z najfajniejszych doświadczeń ostatnich dni - widok na Gdańsk z lotu ptaka. Wiecie zapewne, że jestem zagorzałą ambasadorką mojego miasta, ale na co dzień często chodzę utartymi ścieżkami, ot rutyna. Jest jednak taki czas w roku gdy nastaje lato i zaczynają mnie odwiedzać goście, że poszukuję nowych miejsc, które można by im pokazać. Tym razem takim impulsem do nowych wrażeń była wizyta mojej Mamy. 

18 czerwca na gdańskiej Wyspie Spichrzów ruszyło Amber Sky - Koło widokowe. Bardzo Wam polecam tę atrakcję bo pozwala zupełnie inaczej spojrzeć na miasto. Dotychczas byłam przyzwyczajona do uliczek i spoglądania raczej w górę, tutaj nagle zobaczyłam skupisko dachów, głównie w przeróżnych odcieniach czerwieni, a całość jakby z klocków zbudowana. Niesamowite wrażenie.


Nie wiedziałam czy mam robić zdjęcia, kręcić film czy po prostu siąść i chłonąć. Ostatecznie szybko zrobiłam zdjęcia, no bo jak to tak bez pamiątki, wiele widoków mogłoby mi umknąć, a później już tylko chłonęłam, a Mama razem ze mną.

POZNAJ SWOJE MIASTO - GDAŃSK Z LOTU PTAKA

Z góry wszystko wydaje się takie małe. 
Z tego samego powodu tak bardzo lubię latać i podziwiać świat z samolotu, zwłaszcza jak widać jak powierzchnia dzielona jest siatkami ulic. Dopiero widać skomplikowanie tego wszystkiego.

POZNAJ SWOJE MIASTO - GDAŃSK Z LOTU PTAKAPOZNAJ SWOJE MIASTO - GDAŃSK Z LOTU PTAKA

Około 15 minutowa przejażdżka kosztuje 25 zł, bilet ulgowy dla dzieci poniżej 1,40 cm wzrostu to koszt 15 zł.
Koło czynne jest od godziny 11, w niedziele już od 10 i działa w zależności od warunków atmosferycznych; poniedziałek - czwartek do 23, piątek i sobota do 24, a w niedzielę do 22.

Bardzo polecam! Warto. Będąc w Gdańsku koniecznie skorzystajcie.

POZNAJ SWOJE MIASTO - GDAŃSK Z LOTU PTAKA

Czy jeszcze jakieś miasto może pochwalić się swoim kołem widokowym? Wiem, że jest też w Gdyni, ale nie miałam jeszcze okazji skorzystać. 
A jakie są atrakcje w Waszych miastach, które polecacie? Mamy sezon wakacyjny, podzielcie się, niech inni skorzystają.