2016/11/23

WŁOCHY - SANTA MARGHERITA LIGURE


WŁOCHY - SANTA MARGHERITA LIGURE

Mimo, że pogoda już prawdziwie jesienna, dziś wracam na chwilę do ciepłych Włoch. Już niedługo szykuje się kolejny wyjazd więc chciałabym jeszcze pokazać Wam do końca tą ostatnią podróż. Kto ma ochotę na chwilę zmienić otoczenie, zapraszam.
 
Santa Margherita Ligure to jedno z najpiękniejszych miejsc, które widziałam. I jedno z tych, które to, że miałam okazję je zobaczyć zawdzięczam Wam. Dlaczego? Bo plan na jednodniową wycieczkę z Genui był inny, chcieliśmy pojechać kawałek dalej, w kierunku Cinque Terre. Ale po wrzuceniu informacji na Instagram w komentarzach odezwała się Agata, która mieszka w Genui, i która doradziła nam aby Cinque Terre zostawić na osobną, dłuższą podróż, a tym razem podjechać bliżej do Santa Margherita Ligure, a później jeszcze do Portofino. Posłuchaliśmy się i jestem Agacie bardzo wdzięczna za tą podpowiedź.
Zapraszam Was dziś do obejrzenia zdjęć z tego pięknego miejsca.


WŁOCHY - SANTA MARGHERITA LIGURE

Santa Margherita Ligure często jest pomijane przez turystów, którzy wysiadając na stacji kolejowej przesiadają się od razu do autobusu do Portofino, które jest perełką Riwiery włoskiej i jedną z najbardziej luksusowych włoskich miejscowości. Do Portofino nie dojedziemy koleją stąd punkt przesiadkowy właśnie w Santa Margherita Ligure.
Nie popełniajcie jednak tego błędu i koniecznie zarezerwujcie sobie czas również na to miasto.

WŁOCHY - SANTA MARGHERITA LIGURE

Jesteśmy nad Morzem Liguryjskim. Santa Margherita Ligure to trochę ponad 10 000 miejscowość. Jedno z najpiękniejszych miasteczek Riwiery włoskiej z nadmorską promenadą, plażami i portem. Miejsce chętnie odwiedzane przez celebrytów, z portem pełnym luksusowych jachtów i zaparkowanymi w uliczkach najnowszymi modelami samochodów. Jednocześnie to miasteczko bardzo spokojne, gdzie czas płynie zdecydowanie wolniej. Mimo odczuwalnego na każdym kroku luksusu nie czuć tam zadęcia, jest po prostu uroczo i jednocześnie luksusowo.
Ja byłam zachwycona. Tego typu miejsca to dla mnie kwintesencja włoskiego wybrzeża, takich miejsc szukam.

WŁOCHY - SANTA MARGHERITA LIGUREWŁOCHY - SANTA MARGHERITA LIGUREWŁOCHY - SANTA MARGHERITA LIGUREWŁOCHY - SANTA MARGHERITA LIGURE

 

WŁOCHY - SANTA MARGHERITA LIGUREWŁOCHY - SANTA MARGHERITA LIGUREWŁOCHY - SANTA MARGHERITA LIGUREWŁOCHY - SANTA MARGHERITA LIGUREWŁOCHY - SANTA MARGHERITA LIGUREWŁOCHY - SANTA MARGHERITA LIGUREWŁOCHY - SANTA MARGHERITA LIGURE

W porcie możemy skorzystać z dziesiątek restauracji, zrobić zakupy na targu rybnym, na którym oferowane są świeżo złowione ryby czy też wypłynąć w rejs po wybrzeżu. Stąd można dostać się drogą morską do Cinque Terre czy Portofino. My akurat przemieszczaliśmy się do Portofino, ale skorzystaliśmy z autobusu, czas przejazdu to około 10-15 minut. Drogę powrotną zaś pokonaliśmy pieszo co zajęło nam około godziny, ale zdecydowanie to był strzał w dziesiątkę. O tym jednak przy okazji kolejnego postu.

WŁOCHY - SANTA MARGHERITA LIGUREWŁOCHY - SANTA MARGHERITA LIGUREWŁOCHY - SANTA MARGHERITA LIGUREWŁOCHY - SANTA MARGHERITA LIGUREWŁOCHY - SANTA MARGHERITA LIGUREWŁOCHY - SANTA MARGHERITA LIGUREWŁOCHY - SANTA MARGHERITA LIGUREWŁOCHY - SANTA MARGHERITA LIGUREWŁOCHY - SANTA MARGHERITA LIGURE


Do Santa Margherita Ligure dojedziecie z Genui pociągiem. Koszt przejazdu to 3,40 euro za osobę. Kolejny raz bardzo polecam ten sposób podróżowania po Włoszech, szybko i niedrogo, a komfort bez zarzutu.

Z Santa Margherita Ligure już przysłowiowy rzut beretem do Portofino, ale o tym w kolejnym poście.