2019/05/18

14 RZECZY, KTÓRE WARTO ZROBIĆ BĘDĄC W TAJLANDII


Od naszej podróży do Tajlandii upłynęło już sporo czasu. Aż tu nagle przeglądając archiwalne posty, znalazłam przygotowany materiał, który zabłąkał się w materiałach roboczych. Zebrałam wtedy na świeżo 14 aktywności, których warto spróbować podczas podróży do Tajlandii. A że ten kierunek stał się ostatnimi czasy ogromnie popularny, myślę, że warto aby i ten post, znalazł tutaj swoje miejsce.
Jeżeli jest coś, co warto dołączyć do tej listy, śmiało uzupełniajcie.REJS PO RZECE MENAM

Zawsze powtarzam, że miasto z lądu, i miasto z wody, to dwa zupełnie inne wrażenia. Nie inaczej jest w przypadku miast tajskich. Bangkok pokochaliśmy całym sercem, a rejs po rzece Menam był rewelacyjnym doświadczeniem. 
Można skorzystać z rejsów typowo turystycznych, i tym samym droższych, można też poszukać mniejszych przystani i przepłynąć się małą, lokalną łódką.


ODWIEDZIĆ TAJSKĄ ŚWIĄTYNIE

Kolejny punkt obowiązkowy. Nawet jeżeli nie kręcą was obiekty muzealne, sakralne itp., to tajskie świątynie dla przybysza z Europy Środkowo - Wschodniej, to jest jakaś bajka. Tego nie można przegapić chociażby ze względów estetycznych. Prawdziwa przyjemność dla oka.STREET FOOD

O kochani, to jest dopiero coś. Jedzenie w Tajlandii to poezja smaku. Tak wiem, to też zależy co kto lubi, a smaki wszak mamy różne, ale jeśli cenicie sobie kuchnię azjatycką, to po powrocie już nic nie będzie takie samo.
I co ważne, jedzenie w Tajlandii jest tanie. Oczywiście są miejsca tańsze i droższe, ale generalnie można najeść się za stosunkowo niewielkie pieniądze.


SOKI ZE ŚWIEŻYCH OWOCÓW

Koniecznie. Kosztują grosze, dostępne są na stoiskach przy ulicach, i są absolutnie pyszne. Jak to zresztą soki ze świeżych owoców dostępnych na wyciągnięcie ręki.
Co ważne jednak, zwracajcie uwagę czy to wersja z cukrem czy bez. Niestety bardzo często spotykaliśmy się z wersją dosładzaną.ŚWIEŻE OWOCE

Jak już przy owocach jesteśmy. Kiedyś usłyszałam, że jak mogę zachwycać się owocami, skoro one wszędzie są takie same i teraz w Polsce mam dostępny praktycznie każdy owoc, który jest na świecie. No nie mogę się zgodzić. Owoce, które importowane są do Polski, to nie to samo. Nie to samo bo zrywane są na zupełnie innym etapie dojrzewania, i nie dojrzewają już w warunkach naturalnych. A tym samym ich smak i konsystencja są już inne. Mango w Tajlandii i mango w Polsce to dwa różne owoce.


Abstrahując od tego, że owoce jedzone na plaży, w takich okolicznościach przyrody jak zdjęciach i w całym tym wakacyjnym klimacie, to po prostu bajeczne doświadczenie.


WODA Z KOKOSA

Owszem, dostępna już w Polsce. Ale moja argumentacja jak powyżej. No i jak powyżej, okoliczności przyrody robią swoje. Te zdjęcie poniżej nie było w żaden sposób obrabiane. A widzicie te kolory?BEACH BAR

W tym barze obchodziłam swoje urodziny, w dniu 16 grudnia. Z głośników sączyła się muzyka, przed sobą miałam widok na plażę, piasek po stopami i było mi ciepło siedząc w bluzce bez rękawa. To był dopiero klimat. Wspomnienia na całe życie.


ZOBACZYĆ BANGKOK Z GÓRY

Niby tylko wysokościowce, szklane domy, ale moi drodzy, wierzcie mi, że widok z -dziesiątego piętra może robić wrażenie. Patrzysz na to wszystko co poniżej, widzisz tę swego rodzaju potęgę i czujesz, że ty, ten malutki człowiek, jesteś tego częścią. I że w sumie możesz wszystko bo świat stoi otworem.


ZOBACZYĆ BANGKOK Z GÓRY W NOCY


ZOBACZYĆ BANGKOK Z GÓRY ZA DNIAPOPŁYWAĆ W BASENIE NA DACHU

To było moje marzenie. Od tej pory każdorazowo gdy podróżujemy do krajów azjatyckich, rezerwuję hotele z basenem na dachu. Cały dzień biegania i zwiedzania, po to by na koniec dnia zrobić kilka długości w basenie z takim widokiem. Według mnie, bezcenne.

SKY BAR

Oferta Sky barów w Bangkoku jest bardzo szeroka. Uwaga, bardzo często obowiązuje dress code, klapki i krótkie spodenki nie są mile widziane.
Ten, który widzicie poniżej to SkyBar na 64 piętrze hotelu Lebua. To tutaj nagrywano sceny do filmu Kac Vegas w Bangkoku. To tutaj też mieliśmy jeden z noclegów podczas naszego pobytu w tym mieście, co tak w ogóle też ogromnie polecam. Jeden z najlepszych serwisów hotelowych z jakimi się spotkałam.


PRZEJAŻDŻKA TUK TUK-IEM

To może być dość ekstremalne doświadczenie, w zależności oczywiście od pory dnia, w której będziemy korzystać. Jeżeli nie utkniecie w korku, wrażenia gwarantowane. Klasyk przy okazji podróży po Tajlandii.

ODWIEDZIĆ CHIŃSKĄ DZIELNICĘ

Po tej wizycie Chiny trafiły na moją listę miejsc do odwiedzenia.
Co jeszcze można dorzucić do tej listy?