2016/10/14

PAŁAC MORTĘGI HOTEL & SPA CZYLI POMYSŁ NA WEEKEND W WARMIŃSKO - MAZURSKIM

PAŁAC MORTĘGI HOTEL & SPA CZYLI POMYSŁ NA WEEKEND W WARMIŃSKO - MAZURSKIM

Większość z nas marzy sobie od czasu do czasu o oderwaniu od otaczającej rzeczywistości. O zmianie otoczenia, o odpoczynku, o nietypowych wnętrzach, o czasie dla siebie bez codziennych obowiązków. Stop, zanim zaczniecie szukać miejsca, w którym tego wszystkiego doznacie na własną rękę, to ja Wam podsunę pewien pomysł. I pokażę Wam idealne miejsce na taki czas.

Cudowny Pałac Mortęgi Hotel & SPA, położony we wsi Mortęgi, niedaleko Iławy w województwie warmińsko - mazurskim. Zobaczcie co mnie tak urzekło, a później, a później to już pozostaje tylko zarezerwować pobyt. Ja już to zrobiłam, za jakiś czas wracam tam ponownie.
Tak napisałam na swoim profilu na Facebook-u świeżo po powrocie.

"Pałac Mortęgi - kolejne miejsce, które chciałam Wam bardzo polecić.
Obiekt znajduje się w miejscowości Mortęgi, około 20 km od Iławy. Zajmuje powierzchnię 50 hektarów, które odnowiono i zaaranżowano niezwykle spójnie i ze smakiem.
Koniecznie pamiętajcie o tym miejscu szukając miejsca na weekendowy odpoczynek czy nawet urlop. To miejsce gdzie zrelaksujecie sie w najlepszym stylu, w bliskości natury.
Caly teren jest ogromny. To wiele rożnego rodzaju zabudowań; pałac, budynki dodatkowe, stadnina, mini zoo (kozy, owce), pasieki, basen, mini siłownia, sala gimnastyczna do gry w koszykówkę czy siatkówkę, sauny, spa, restauracja. Jest staw, są ścieżki spacerowe. Można oczywiście skorzystać z jazdy konnej, bardzo polecam również wspomniane, cudowne SPA czy basen. Obsługa jest dyskretna, uprzejma i bardzo grzeczna.
Pyszna kuchnia. Nie było żadnego problemu z przygotowaniem dań wegetariańskich. Wszystko co dostałam było bardzo smaczne. Do śniadań serwowane dobre, sypane herbaty, rożnego rodzaju pieczywo, owoce czy pyszne, naturalne musy owocowe.
Prowadzona jest również sprzedaż wyrobów własnych; soki, marmolady, zioła, herbaty, miody czy nawet piwo.
Obiekt działa od lipca 2016 roku, pachnie świeżością, jest czyściutki. Właściciele nie powiedzieli jednak jeszcze ostatniego słowa; w trakcie tworzenia jest ogród w stylu angielskim, korty tenisowe, basen zewnętrzny, ścieżki do nordic walking, a nawet browar.
Bardzo, bardzo Wam to miejsce polecam. Jakby ktoś miał pytania, zapraszam."

PAŁAC MORTĘGI HOTEL & SPA CZYLI POMYSŁ NA WEEKEND W WARMIŃSKO - MAZURSKIM

"Pałac Mortęgi Hotel & SPA**** to zrewitalizowany, zabytkowy kompleks, w skład którego wchodzą: budynek pałacu, zabudowania folwarczne z XIV wieku oraz park w stylu angielskim z końca XIX wieku. 
Obiekt dysponuje 48 pokojami i apartamentami. Część z nich zlokalizowana jest w stylowym Pałacu, a pozostałe w dwóch innych, równie klimatycznych budynkach – Dworku i Oficynie."


Pokoje w Pałacu urządzone są w stylu epoki, w dwóch pozostałych budynkach w stylu współczesnym, klasycznym. Miałam przyjemność nocować w Dworku i byłam bardzo zadowolona. Pokój funkcjonalny, czysty, z wygodnym łóżkiem, szlafrokiem, kapciami (a te niestety wbrew pozorom nie są standardem w obiektach **** i wyżej), zestawem kosmetyków w łazience i dużą kabiną prysznicową. Poranek z takim widokiem z okna? I co z tego, że mgliście, tym bardziej tajemniczo, intrygująco i nostalgicznie.


PAŁAC MORTĘGI HOTEL & SPA CZYLI POMYSŁ NA WEEKEND W WARMIŃSKO - MAZURSKIM

"Dworek, oprócz pokojów, dysponuje przestronną i elegancką restauracją z letnim tarasem i widokiem na zarybiony staw z pomostami."

PAŁAC MORTĘGI HOTEL & SPA CZYLI POMYSŁ NA WEEKEND W WARMIŃSKO - MAZURSKIM

"W części pałacowej znajduje się restauracja z oranżerią, bar, biblioteka oraz sale konferencyjno-bankietowe. Jest to idealne miejsce do organizacji prestiżowych spotkań firmowych oraz wesel i imprez okolicznościowych dla najbardziej wymagających gości. Osobom pragnących zorganizować ceremonię ślubną w unikalnej scenerii poleca się zabytkową, odrestaurowana kaplicę sąsiadująca z Pałacem."

PAŁAC MORTĘGI HOTEL & SPA CZYLI POMYSŁ NA WEEKEND W WARMIŃSKO - MAZURSKIMPAŁAC MORTĘGI HOTEL & SPA CZYLI POMYSŁ NA WEEKEND W WARMIŃSKO - MAZURSKIMPAŁAC MORTĘGI HOTEL & SPA CZYLI POMYSŁ NA WEEKEND W WARMIŃSKO - MAZURSKIMPAŁAC MORTĘGI HOTEL & SPA CZYLI POMYSŁ NA WEEKEND W WARMIŃSKO - MAZURSKIMPAŁAC MORTĘGI HOTEL & SPA CZYLI POMYSŁ NA WEEKEND W WARMIŃSKO - MAZURSKIMPAŁAC MORTĘGI HOTEL & SPA CZYLI POMYSŁ NA WEEKEND W WARMIŃSKO - MAZURSKIMPAŁAC MORTĘGI HOTEL & SPA CZYLI POMYSŁ NA WEEKEND W WARMIŃSKO - MAZURSKIMPAŁAC MORTĘGI HOTEL & SPA CZYLI POMYSŁ NA WEEKEND W WARMIŃSKO - MAZURSKIM

"Dumą Mortęg jest stajnia oferująca wszelkie możliwe formy rekreacji konnej. Dzięki krytej ujeżdżalni można tu stawiać pierwsze kroki lub szlifować jeździeckie umiejętności przez cały rok i bez względu na pogodę. Okoliczne tereny cechuje duża ilość lasów i otwartych przestrzeni, umożliwiających organizowanie konnych przejażdżek wierzchem lub powozem. Obiekt posiada 9 koni rekreacyjnych, w tym dwa mniejsze dla młodszych gości. Zajęcia są prowadzone pod okiem profesjonalnego instruktora z dużym doświadczeniem. Przy stajniach działa minizoo, którego mieszkańcy sprawią radość nie tylko najmłodszym gościom Mortęg."

PAŁAC MORTĘGI HOTEL & SPA CZYLI POMYSŁ NA WEEKEND W WARMIŃSKO - MAZURSKIM

"Ponieważ Pałac Mortęgi jest obiektem stawiającym na wypoczynek rodzin z dziećmi, najmłodszym gościom dedykowano osobny budynek, gdzie czeka na nich sala zabaw z licznymi atrakcjami i ciekawymi animacjami oraz sala kinowa." 

PAŁAC MORTĘGI HOTEL & SPA CZYLI POMYSŁ NA WEEKEND W WARMIŃSKO - MAZURSKIM

"Postulat oderwania się od tempa i zgiełku codziennego życia znajduje odzwierciedlenie również w pałacowej kuchni, która czerpie inspirację z nurtu slow food, bazując na najwyższej jakości składnikach, ekologicznych produktach od lokalnych dostawców oraz naturalnym bogactwie regionu."

PAŁAC MORTĘGI HOTEL & SPA CZYLI POMYSŁ NA WEEKEND W WARMIŃSKO - MAZURSKIMPAŁAC MORTĘGI HOTEL & SPA CZYLI POMYSŁ NA WEEKEND W WARMIŃSKO - MAZURSKIM

"Mieszczą się tu również dwie sale konferencyjne. Na terenie kompleksu znajduje się także Spichlerz, w którego piwnicy działa winiarnia, a na pozostałych poziomach zlokalizowane są dwie sale konferencyjno-bankietowe." 

PAŁAC MORTĘGI HOTEL & SPA CZYLI POMYSŁ NA WEEKEND W WARMIŃSKO - MAZURSKIM

"W pałacowych podziemiach na odwiedzających czeka basen, wanna jacuzzi, sauna sucha, mokra i infrared oraz kameralne SPA złożone z 3 gabinetów."


Bardzo, bardzo polecam tę część Pałacu. Korzystałam z sauny infrared, basenów oraz SPA gdzie wykonano mi maksymalnie przyjemny, relaksacyjny masaż pleców. Nawet nie zdawałam sobie wcześniej sprawy jak spięte miałam mięśnie i jak przyjemnie będzie się poczuć po.


PAŁAC MORTĘGI HOTEL & SPA CZYLI POMYSŁ NA WEEKEND W WARMIŃSKO - MAZURSKIM

Wnętrza tej części są niezwykle przytulne i stylowe, obsługa bardzo dyskretna i grzeczna. Naprawdę można odpocząć w najlepszym stylu.

PAŁAC MORTĘGI HOTEL & SPA CZYLI POMYSŁ NA WEEKEND W WARMIŃSKO - MAZURSKIMPAŁAC MORTĘGI HOTEL & SPA CZYLI POMYSŁ NA WEEKEND W WARMIŃSKO - MAZURSKIMPAŁAC MORTĘGI HOTEL & SPA CZYLI POMYSŁ NA WEEKEND W WARMIŃSKO - MAZURSKIMPAŁAC MORTĘGI HOTEL & SPA CZYLI POMYSŁ NA WEEKEND W WARMIŃSKO - MAZURSKIMPAŁAC MORTĘGI HOTEL & SPA CZYLI POMYSŁ NA WEEKEND W WARMIŃSKO - MAZURSKIM

"Na terenie 14-hektarowego kompleksu znajduje się zarybiony staw rybny idealny dla amatorów wędkarstwa, miejsca na ognisko i grill (w tym duża zadaszona wiata) sala gimnastyczna oraz urokliwy park. Całość tworzy niezwykłą enklawę, gdzie historia prowadzi nieprzerwany dialog z nowoczesnością."


Ja już mam swoją kolejną rezerwację na wiosnę. Przecież nie mogę nie zobaczyć jak to wszystko wygląda skąpane w słońcu. I już widzę siebie na pomoście z pyszną kawą i jakimś słodkim drobiazgiem.


PAŁAC MORTĘGI HOTEL & SPA CZYLI POMYSŁ NA WEEKEND W WARMIŃSKO - MAZURSKIM

A gdyby ktoś się jeszcze wahał. Znalazłam filmy na Youtube i aż sama pożałowałam, że nie nagrałam własnych, no ale cóż, następnym razem. Tymczasem zapraszam do oglądania.
Do zobaczenia w Pałacu Mortęgi Hotel & SPA.