2021/02/24

MASAŻ KOBIDO I TAPING BIO-ESTETYCZNY. MOJE WRAŻENIA.

MASAŻ KOBIDO I TAPING BIO-ESTETYCZNY
Ci z Was, którzy są ze mną na Instagramie zapewne widzieli już jakiś czas temu informację na temat mojej współpracy z miejskim spa Five Senses. W ramach tejże współpracy przybliżam moim obserwatorom zabiegi, z których w Five Senses mogą skorzystać. 

I tu odrazu napiszę, że na hasło "pieknie jest żyć" obowiązuje stały rabat -15% na wszystkie zabiegi oraz na vouchery prezentowe. Five Senses znajduje się w Gdańsku, przy ulicy Norwida 4, na terenie osiedla Garnizon.

A naszą współpracę zaczęliśmy od jednego z najmodniejszych ostatnio zabiegów czyli od masażu kobido w zestawie z tapingiem bio-estetycznym. Poniżej o moich wrażeniach plus zdjęcia przed i po.

CZYM JEST ZABIEG KOBIDO

To nic innego jak masaż. Tak jak korzystamy z rożnego rodzaju masaży na ciało, tak kobido jest techniką masażu twarzy.

To japońska technika masażu, która jest odpowiednikiem zabiegów medycyny estetycznej. Działa na głębokich warstwach skóry i mięśni przez co uaktywnia nerwy prowadząc do efektu lifitingu. I to wszystko w sposób naturalny, poprzez ucisk dłoni masażysty, bez żadnych inwazyjnych metod chirurgicznych. Poza tym jest to zabieg maksymalnie relaksujący, masażysta powoli, acz intensywnie uciska wszystkie mięście co jest niesamowicie odprężające zarówno dla ciała jak i dla głowy.

W Five Senses na zakończenie masażu aplikowany jest również krem odpowiadający potrzebom skóry.


Masaż kobido może być również rozszerzony o kinesiotaping bio - estetyczny. To nic innego jak zastosowanie specjalnych taśm, które utrwalają efekt zabiegu manualnego. Jedno, że utrzymują na dłużej napięcie mięśni, drugie, że pobudzają układ limfatyczny, wzmacniają mięśnie, a także uelastyczniają skórę i wygładzają blizny.

Jeżeli decydujemy się na wersję kobido z kinesiotapingiem czyli użyciem taśm, musimy pamiętać, że taśmy należy pozostawić na twarzy przez 12 godzin od zabiegu. Stąd gdybyście umawiali się na zabieg, polecam aby zaplanować go na godziny południowe.


DLA KOGO POLECANY JEST ZABIEG KOBIDO

Zabieg ten poleca się wszystkim osobom, którym zależy na dotlenieniu skóry twarzy i poprawie jej napięcia. Jeżeli myślisz o chirurgicznym liftingu, w pierwszej kolejności spróbuj naturalnych metod.

Kobido będzie też dobrym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z cieniami pod oczyma, z cerą przemęczoną, o szarym kolorycie, a także dla tych cierpiących na bruksizm ze względu na intensywne działanie na napięte mięśnie twarzy.


JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT

Efekt zabiegu widoczny jest natychmiast. W celu jego podtrzymania zaleca się aby masaż powtarzać raz w tygodniu, przez okres 3 miesięcy. Po pierwszej serii można zmniejszyć intensywność do jednego zabiegu na dwa tygodnie.

Pamiętać należy jednak, że każda częstotliwość będzie lepsza niż żadna, a efekt każdorazowo będzie zależeć od wielu czynników, chociażby od naszego wieku czy kondycji naszej skóry.

Na mojej 37 - letniej skórze można spodziewać się poprawy jędrności skóry, jej dotlenienia oraz spłycenia pierwszych zmarszczek.


PRZECIWSKAZANIA

Oczywiście jak przy każdym zabiegu, tak i przy kobido występują przeciwskazania, które należy zawczasu uwzględnić. Są to:

*stany zapalne skóry twarzy, wszelkiego rodzaju uszkodzenia naskórka

*stany zapalne okołozębowe

*botox, nici PDO

*zabiegi laserowe i mezoterapia

MASAŻ KOBIDO I TAPING BIO-ESTETYCZNY


Powyżej możecie sami zweryfikować efekt zabiegu.

Poniżej zaś zdjęcie po nałożeniu taśm. Taśmy należy pozostawić na twarzy przez 12 godzin, stąd jak napisałam wyżej uwzględnijcie to umawiając się na zabieg bo domyślam się, że dla dużej części z nas chodzenie w tych taśmach pośród innych ludzi, może być krępujące.

MASAŻ KOBIDO I TAPING BIO-ESTETYCZNY


A tutaj zdjęcie następnego dnia rano, po zdjęciu taśm właśnie.

MASAŻ KOBIDO I TAPING BIO-ESTETYCZNY