2021/07/07

GDZIE NOCOWAĆ W DUBROWNIKU. MIESZKANIE Z WIDOKIEM NA STARY PORT.

GDZIE NOCOWAĆ W DUBROWNIKUChorwacja, jeden z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków Polaków. Do tej pory nie rozumiałam jej fenomenu. Wydawało mi się, że to taki drugi Kołobrzeg, tylko poza granicami naszego kraju. Nie żebym miała coś do Kołobrzegu ;) mam na myśli sam fakt bycia po prostu miejscem wakacyjnym i plażowym. No i co tam ponad to plażowanie robić. No a, że ja preferuję właśnie w dużej mierze aktywny wypoczynek, nigdy ona na mojej liście miejsc do odwiedzenia nie była. Oj jak się myliłam... Chorwacja to jedno z moich większych turystycznych zaskoczeń. Ale nie o samej podróży dziś będzie, bo dziś chciałam zostawić tu info o bardzo fajnej miejscówce, w samym centrum Starego Miasta Dubrownika.

Link do oferty w serwisie Airbnb znajdziecie TUTAJ. Mieszkanie występuje pod nazwą "Apartment Renata 1 - with a sea view".

To nie jest żadne mieszkanie z super, hiper nowoczesnym wystrojem. Wnętrze tego mieszkania to nie jest szczyt designu. Jest po prostu proste, ale... Ta lokalizacja robi robotę, ten widok robi robotę. Ja wiem, że w mieszkaniu na wyjeździe to zazwyczaj tylko się śpi, ale wierzcie mi, że ten widok robi gigantyczną robotę i niesamowicie pozytywnie wpływa na odbiór samego miasta.

GDZIE NOCOWAĆ W DUBROWNIKU.

Tu jest widok z sypialni, poniżej widok z łazienki. Budzicie się z takim widokiem, prysznic bierzecie z takimi widokiem. Mieszkanie znajduje się w samym centrum Starego Miasta, przy samym starym porcie. Człowiek ma trochę takie poczucie jakby mieszkał na zamku, a jednocześnie w trakcie nocnej ciszy, słyszy się szum wody. Naprawdę to jedna z lokalizacji, która zrobiła na mnie największe wrażenie podczas moich podróży.

GDZIE NOCOWAĆ W DUBROWNIKU.

Mieszkanie jest duże, ma powierzchnię około 40 m2, niemniej przeznaczone jest dla dwóch osób ponieważ posiada tylko jedno łóżko w dedykowanej sypialni. Część główna z aneksem kuchennym jest typową strefą wypoczynku i nie posiada dodatkowej kanapy, na której można by spać.

GDZIE NOCOWAĆ W DUBROWNIKU.GDZIE NOCOWAĆ W DUBROWNIKU.GDZIE NOCOWAĆ W DUBROWNIKU.

Kuchnia jest niewielka, właściwie to aneks kuchenny, ale jest w pełni wyposażony. Jeżeli planujecie żywić się we własnym zakresie nie będzie żadnego problemu. Jest też dostępny duży stół, przy którym można wygodnie zjeść posiłki.

GDZIE NOCOWAĆ W DUBROWNIKU.


Łazienka jest prosta, ale bardzo funkcjonalna. Niczego nam nie brakowało. W tym gospodyni udostępnia podstawowe kosmetyki jak mydło czy żel pod prysznic.

GDZIE NOCOWAĆ W DUBROWNIKU.

W mieszkaniu dostępny jest również telewizor, jest sieć wifi. Znajdziecie również sporo miejsc do przechowywania. Naprawdę wszystko co może wam być potrzebne w podróży, jest dostępne.
Obiektem opiekuje się Mirella, która jest na miejscu i osobiście wita gości. Przesyła również szczegółowe wskazówki dotyczące lokalizacji bo w uliczkach Starego Miasta można początkowo trochę się gubić.

GDZIE NOCOWAĆ W DUBROWNIKU.

Raz jeszcze serdecznie wam to miejsce polecam. Naprawdę pozwala poczuć klimat miasta i choć na chwilę wtopić się w naturalny rytm życia tej części miasta.

*zdjęcia dzięki uprzejmości właściciela oferty