2018/09/16

GDZIE NA KAWĘ W GDAŃSKU, CZYLI MIEJSCA, KTÓRE POLECAM



Pytanie o polecane miejsca w Gdańsku, to jeden z najczęstszych jakie dostaję. Gdzie na kawę i gdzie na obiad, o to pytacie regularnie. Moje ulubione miejsca oznaczam każdorazowo na Instagramie pod #piekniejestzycyummy, dziś zaś na blogu przegląd moich aktualnie, ulubionych miejsc gdzie napijecie się najlepszej kawy w mieście. Na kulinarnej mapie Gdańska co i rusz pojawiają się nowe miejsca, co mnie akurat cieszy przeogromnie. Tym samym moja lista naj miejsc sprzed roku, którą prezentowałam wam już na blogu, poszerzyła się o kolejne lokale.



DRUKARNIA CAFE



Jeden z najpiękniejszych adresów w Gdańsku. Tak, tak, najpiękniejszych bo Drukarnia mieści się przy ulicy Mariackiej, dokładnie Mariackiej 36. Kawa z widokiem na bursztynową ulicę? Coś pięknego.
Piękne, loftowe wnętrze, przemiła obsługa i pyszna, pyszna kawa. Zarówno z ekspresu jak i parzona, co kto lubi. Moim hitem na lato był zaś tonic espresso czyli kawa na zimno z tonikiem. Ale to są smaki lata, za niedługo przyjdzie nam się rozgrzewać już tylko kawą na gorąco.



RETRO CAFE



Retro to jest klasyk. To miejsce, które jest moim must have na każdej liście. Polecam zawsze i wszędzie. Ja nie wiem jak oni to robią, ale za każdym razem, bez względu na to kto mi tą kawę robi, to zawsze robią to po prostu rewelacyjnie. Brawo dla baristów!
A ciasta, ciasta to jest w ogóle osobna historia. W Retro nie da się tylko wypić kawy bo ciasta po prostu wołają zza witryny "zjedz mnie". Ogromny plus, że ciasta są sezonowe, za chwilę na na salony wkroczy chociażby królowa dynia. Polecam ogromnie.
Retro Cafe mieści się w samym centrum Starego Miasta Gdańska przy ulicy Piwnej 5/6.


ETNO CAFE

Etno Cafe mieści się na terenie nowej Galerii Handlowej Forum. Nie przepadam za lokalami w galeriach handlowych, no nie. Nie ma dla mnie już wtedy takiego klimatu. Wyjątek robię dla Stacji Harissa, która serwuje najlepszy hummus w mieście i od jakiegoś czasu dla Etno Cafe właśnie.
Etno to nie tylko kawiarnia, to również palarnia kawy. I jakby tego było mało, to również producent tych malutkich buteleczek Cold Brew Coffee. Co jak co, ale na kawie to oni się znają.

SKŁADAK



Wakacyjne odkrycie roku 2018. Rewelacyjne miejsce. Świetna kawa, pyszne ciasta, koktajle i dania lunchowe.
Składak jest o tyle nietypowym lokalem, że łączy w sobie kawiarnię i serwis rowerowy... Tak, tak. Nazwa nie jest przypadkowa. Idźcie zobaczyć jak sprytnie połączono dwie tak różne funkcje, no i przy okazji napijcie się kawy bo jest naprawdę rewelacyjna.
Składak mieści się na terenie osiedla Garnizon, na ulicy Szymanowskiego 18.

KREATYWNA CAFE



Pozostajemy na terenie Garnizonu, tym razem na adresie Słowackiego 19. Kreatywna nie raz pojawiała się na moich listach lokali polecanych i nic się w tym zakresie nie zmieniło. Rewelacyjna kawa! Możecie też zakupić ziarna na wynos. I przy okazji polecam też koniecznie spróbować brownie, takie pyszne.
Zasługują na polecenie za wnętrze, za jakość obsługi, za klimat, za kawę, za ciacha. No wszystko idealnie się komponuje.

CZ.KAWKA



Potrafią robić kawę i potrafią robić klimat. Bardzo przyjemne miejsce. Bo ja na przykład do lokali chodzę nie tylko na kawę jako taką, ale i żeby po prostu fajnie i miło spędzić czas. Także jeśli macie podobne założenie, to koniecznie sprawdźcie adres Kilińskiego 9/4, na terenie Browaru we Wrzeszczu.

PRZELEWKI



Jak już przy klimatycznych lokalach jesteśmy, to nie sposób pominąć nowego, malutkiego lokalu w Oliwie na ulicy Cystersów 12. Lokal, który prowadzony bezpośrednio przez właściciela i to on robi całą robotę. Spójrzcie na profil lokalu na FB, jest szczerze, jest bezpośrednio. A do tego w lokalu przyjemnie i pysznie. Rewelacyjne, domowe ciasta, bardzo przystępne ceny.
Także plan jest taki, że idziemy na spacer do Parku Oliwskiego, a stamtąd prosto na kawę do Przelewki. To jest naprawdę dobry plan.



To co, mam nadzieję, że do zobaczenia na kawie w Gdańsku.