2020/02/19

JAK ZAREZERWOWAĆ NOCLEG NA AIRBNB ZA DARMO


W sieci znajdziemy mnóstwo artykułów na temat jak podróżować tanio. Jak kupić bilety lotnicze w dobrej cenie, jak oszczędzić na noclegach, w jaki sposób utrzymać się na miejscu, wydając jak najmniej pieniędzy.
Bo głód podróży można zaspokoić na różne sposoby, bez względu na zasobność portfela.
Dziś krótko o tym w jaki sposób można zorganizować sobie bezkosztowy nocleg w serwisie Airbnb.


Nie tak od razu jednak. Trzeba będzie chwili cierpliwości.
Linki polecające. Kojarzycie je z pewnością z sieci. Obecnie wiele serwisów posiada opcję rejestracji z link-ów partnerskich. O co w tym tak naprawdę chodzi?

Link partnerski to nic innego jak tzw. przyprowadzenie klienta. Za to, że przychodzimy do serwisu/sklepu z czyjegoś polecenia, ten daje nam, i osobie polecającej, coś ekstra. Tego typu koszta (swego rodzaju prowizja) jest zazwyczaj wliczona w koszta działalności. Serwis czy sklep zakłada budżet na pozyskanie klientów i w tym są różnego rodzaju aktywności, czy to reklamy na FB, czy reklama w google, współpraca z infuencerami czy właśnie prowizja za pozyskanie klienta.

To czysty układ win-win czyli wygrywają dwie strony. Korzyści osiąga zarówno polecający, jak i osoba, która przychodzi jako nowy klient.

Nie inaczej jest właśnie w serwisie Airbnb. Airbnb jest drugim pod względem popularności serwisem noclegowym w Polsce. Wyprzedza go nieznacznie booking.com, choć to też zależy od grupy, na której prowadzona była ankieta bo grupy docelowe tych serwisów różnią się. Airbnb wyrosło na ofercie mieszkań, booking.com hoteli, niemniej w chwili obecnej zarówno jeden jak i drugi serwis poszerzył swoją ofertę o obiekty konkurencji.


I tak, jeżeli założycie konto w serwisie Airbnb wchodząc z TEGO LINKA (TU JEST LINK PARTNERSKI) otrzymacie od razu 100 zł na swoją pierwszy nocleg, który zarezerwujecie w serwisie.

Ja, za tzw. przyprowadzenie klienta otrzymam do 75 zł.


Na dzień dobry otrzymujecie więc zniżkę na wasz nocleg, a po założeniu konta w serwisie, wam również zostaje udostępniony link partnerski, który możecie przekazać dalej. Jeżeli kolejna osoba dokona rezerwacji z waszego linka, również otrzymacie środki na wasze przyszłe podróże. W ten sposób możecie zbierać pieniądze do wykorzystania na przyszłe podróże.
ILE JA ZAROBIŁAM NA POLECENIACH

Ja sama mam w tej chwili zgromadzone na koncie 600 zł. Czyli średnio licząc, dzięki temu, że dokonywaliście rezerwacji z mojego linka, mam mniej więcej dwa noclegi gratis do wykorzystania. 
A wy dzięki skorzystaniu z mojego linka, każdorazowo otrzymaliście po 100 zł rabatu. Każdy z nas skorzystał.


Także jeżeli jeszcze nie zakładaliście konta w serwisie, polecam aby zrobić to właśnie Z TEGO LINKA
To co, gdzie kolejna podróż? Ja akurat myślę nad Bułgarią. Kierunek, którego nigdy nie doceniałam, a o którym słyszę ostatnio mnóstwo pozytywnych opinii, na tyle pozytywnych, że czuję się zaintrygowana i zachęcona by samej odwiedzić.