2021/02/04

BAYAHIBE - HOTEL VIVA WYNDHAM DOMINICUS BEACH

BAYAHIBE - HOTEL VIVA WYNDHAM DOMINICUS BEACH


Przy okazji pobytu w Dominikanie, jednym z najczęściej zadawanych mi pytań, były pytania o hotel, w którym przebywaliśmy. Jak oceniamy lokalizację, jedzenie, plażę, usługi dodatkowe czy okolicę. Dziś więc podsumowanie naszego pobytu w Viva Wyndham Dominicus Beach w miejscowości Bayahibe, na południowo - wschodnim wybrzeżu Dominikany.

Przed wyborem oferty wyjazdu nie miałam specjalnie wyśrubowanych kryteriów, żeby nie powiedzieć, że wręcz odwrotnie. Na pytania jakie mam oczekiwania względem hotelu, odpowiedziałam tylko, że ma być w pierwszej linii brzegowej, tak aby na plażę schodziło się bezpośrednio z części hotelowej. Pokoje wystarczało mi aby miały średni standard i aby było po prostu czysto.

Kiedy zaproponowano mi m.in. Vivę sprawdziłam w sieci opinie, było ich mnóstwo. Oczywiście negatywne również, ale na setki opinii, udział tych negatywnych był stosunkowo niewielki. To dla mnie dobry znak bo zadowolić wszystkich się nie da więc negatywne opinie nie są dla mnie kryterium wykluczającym. Najważniejsze było, że suma opinii zarówno pozytywnych jak i negatywnych była bardzo duża co świadczyło, że hotel jest bardzo często wybierany i popularny, a jak wspomniałam, udział tych negatywnych nie był duży.

*zwracajcie zawsze uwagę jak weryfikujecie opinie i widzicie przy jakimś obiekcie, że ma na przykład średnią ocen 5/5, ile tych opinii w ogóle jest. Bo co z tego, że obiekt ma ocenę na 5, jeżeli ma tylko 2 pozytywne opinie, to nie jest żaden miernik.


Viva Wyndham to bardzo duży resort. Posiada ponad 500 pokoi w różnego typu obiektach. Są domki typu bungalow, są dwupiętrowe domki przy basenie oraz część typowo hotelowa. Koniecznie zwróćcie uwagę jaki typ noclegu wybieracie bo to są różne obiekty, zlokalizowane w różnych częściach kompleksu hotelowego.

My byliśmy zakwaterowani w części hotelowej, dosłownie kilka sekund spacerem od plaży, z widokiem na samą plażę właśnie. Nasz pokój znajdował się na 2, ostatnim piętrze.

Na pewno bardzo urokliwe są bungalowy w pierwszej linii, praktycznie na plaży. Natomiast na pewno są to domki, które są narażone na większy hałas bo na plaży zawsze ktoś jest wiec ruch bezpośrednio pod oknami jest na porządku dziennym.

AYAHIBE - HOTEL VIVA WYNDHAM DOMINICUS BEACH


WYPOSAŻENIE HOTELU

4 restauracje, 4 bary, 4 baseny odkryte (1 z nich w strefie VIP), snack bar. Do tego na terenie hotelu znajduje się pasaż handlowy z różnego rodzaju sklepami, sklepy z pamiątkami, apteką oraz kantorem wymiany walut. Dostępna jest sala bankietowa oraz amfiteatr, na terenie którego organizowane są wieczorne atrakcje. 

Obecnie, z racji na obostrzenia sanitarne i zmniejszone obłożenie hotelu, pośród 3 restauracji a'la carte, działa tylko 1. Natomiast co ważne, dotychczas każda z tych restauracji miała w swojej ofercie inny rodzaj kuchni, teraz w tej jednej, która jest czynna, kuchnie rotują między sobą. Nadal można więc spróbować każdej z oferowanych wcześniej kuchni, ale jedynie przez dwa dni w tygodniu. 


Cały hotel jest niejako podzielony na strefy. W zależności od tego gdzie mamy pokój, mamy swój najbliższy basen, a centralnym punktem są okolice restauracji głównej.

Przy obecnym, 50% obłożeniu, naprawdę nie było większego problemu aby znaleźć dla siebie ustronny kąt i praktycznie każdego dnia korzystać z innej części obiektu.


Uwaga, na terenie całego hotelu bez problemu działa sieć wi-fi, w tym na plaży!


WYPOSAŻENIE POKOJU

Standard pokoi w części hotelowej określiłabym jako średni plus. Pokoje mają już swoje lata i widać na nich częściowo ślady eksploatacji, ale w mojej ocenie w żaden sposób go to nie dyskwalifikuje. 

Przede wszystkim pokoje są codziennie sprzątane, codziennie wymieniane są ręczniki (a wierzcie mi, że to naprawdę bardzo ważne bo w tym klimacie mokre ręczniki po prostu nie schną) oraz dostarczana jest nam woda butelkowana.

Jeżeli chodzi o wyposażenie dostępna jest klimatyzacja, sejf (uwaga, sejf jest extra płatny 2 USD za dobę), telewizor wraz z telewizją satelitarną, suszarka do włosów. Do dyspozycji jest duża szafa, łóżko, szafki nocne, w łazience jest do użytku kabina prysznicowa. 

*część hotelowa to budynki dwupiętrowe, nie posiadają windy, a schody są dość wąskie. Pamiętajcie o tym jeżeli dotyczą was jakieś ograniczenia ruchowe. W takim przypadku zdecydowanie polecam bungalowy.

BAYAHIBE - HOTEL VIVA WYNDHAM DOMINICUS BEACH


PLAŻA

Plaża, która jest przy hotelu jest jego częścią przynależną, prywatną, tylko do użytku gości hotelowych. 

Piasek jest mięciutki, codziennie zagrabiany, a cień robią nam królujące na niej palmy. Do dyspozycji gości są leżaki oraz ręczniki plażowe. Na plaży dostępny jest również serwis hotelowy, który zrealizuje nam zamówienie z baru czy ze snack baru.

Plaża jest regularnie sprzątana, brzeg bardzo czysty, z łagodnym zejściem. Co również ważna, plaża jest oczywiście strzeżona, codziennie w budce dyżuruje ratownik, jest również ogólnodostępna flaga informacyjna mówiąca nam o warunkach do kąpieli.

Na plaży znajduje się też wypożyczalnia sprzętu wodnego, która jest bezpłatnie i bez kaucji, dostępna w ramach all inclusive dla gości hotelowych. Można wypożyczyć kajaki, sup-a, a nawet skorzystać z rejsu katamaranem. 


AKTYWNOŚCI 

Na terenie hotelu codziennie organizowane są różnego rodzaju atrakcje dla gości, i wierzcie mi, że animatorzy są naprawdę aktywni i bardzo dbają o urozmaicenie gościom czasu.

Dla przykładu harmonogram dnia:

9.30 - stretching

10.30 - dart (rzutki)

10.45 - zajęcia swing stick

11.30 - aqua aerobic

15.00 - bingo

15.30 - house dance

16.00 - gra lub turniej (np. boule)

16.30 - zumba

17.00 - gry (różne)

18.00 - bingo

21.30 - night show w amfiteatrze (program artystyczny)

23.00 - muzyka


I tak każdego dnia. Naprawdę nie było też dnia żeby przynajmniej kilka osób z danej aktywności nie korzystało, zawsze więc jest możliwość dołączenia się. Sama praktycznie każdego dnia korzystałam z aqua aerobic i grupa liczyła każdorazowo minimum 10 osób.


Pamiętajcie też, że muzyka, która rozpoczyna się o 23 potrafi nieść się po hotelu. Jeżeli wiec potrzebujecie ciszy do snu, zwróćcie uwagę żeby rezerwować pokój jak najdalej od głównej części hotelu (amfiteatr).

Na terenie hotelu znajduje się również siłownia (czynna rownież obecnie, natomiast obowiązują maseczki również w trakcie aktywności fizycznej, i naprawdę tego pilnują), na której dostępny jest trener, który bez problemu może prowadzić nasz trening jeżeli mamy na to ochotę. Muszę też przyznać, że jest całkiem nieźle wyposażona i mimo ograniczeń dot. liczby osób, które mogą na niej przebywać jednocześnie, nigdy nie mieliśmy kłopotu żeby skorzystać. Dostępne są rowery, bieżnie, ciężary etc.

Jest też możliwość skorzystania z sauny, a w innej części hotelu z boiska do koszykówki, tenisa czy piłki nożnej.


Jest również centrum spa, ale to jest dodatkowo płatne. Ceny za masaże porównywalne do cen w Polsce.

BAYAHIBE - HOTEL VIVA WYNDHAM DOMINICUS BEACH


ATRAKCJE DLA DZIECI

Uwaga, ja nie zauważyłam żadnych specjalnych atrakcji dla dzieci. Oczywiście dzieci były gośćmi również podczas naszego pobytu, ale korzystały po prostu z tych samych basenów co inni goście. Nie było dedykowanych dla nich brodzików, jakiś zjeżdżalni itp. 

W mojej ocenie wiec nie jest to hotel, który miałby być specjalnie atrakcyjny dla najmłodszych członków rodziny. 

Z informacji, którą uzyskałam jest możliwość skorzystania z opieki nad dziećmi, ale jest to usługa dodatkowo płatna.


WYŻYWIENIE

Wyżywienie jest dostępne dla gości praktycznie przez cały dzień.

7-11 - śniadanie

12.30 - 15.00 - obiad

17.00 - 22.00 - kolacja

Dodatkowo w godzinach:

10.30 - 17.00 otwarty jest snack bar, w którym można zjeść hot-dogi, pizzę, frytki, hamburgery, ale i świeże owoce.

22.00-00.30 - ponownie otwarty jest snack bar

Na dobrą sprawę więc, praktycznie o każdej godzinie jest możliwość żeby zjeść coś w ramach all inclusive.


W mojej ocenie wybór jedzenia w restauracji głównej jest naprawdę bardzo duży i każdy, bez względu na preferencje żywieniowe znajdzie coś dla siebie. Ja jestem osobą nie jedzącą mięsa i ryb, mój partner wręcz przeciwnie i za każdym razem oboje wychodziliśmy najedzeni.

Na śniadania zjecie jajka w każdej postaci, naleśniki, pancakes, ale i fasolkę, ziemniaki, kanapki, sałatki, płatki, jogurty, owoce. Naprawdę wszystko co można by sobie wymarzyć.

Podobnie z obiadem i kolacją. Za każdym razem dostępny był też słodki bufet z ogromnym wyborem ciast i ciasteczek.

Podczas posiłków na sali dostępny jest serwis. Ponad soki dostępne na sali, można zamówić wodę, piwo, wino czy Fantę, Colę lub Sprite. 


OGRANICZENIA ZWIĄZANE Z COVID

Stan na I połowę stycznia 2021.

Przy zameldowaniu gościom mierzona jest temperatura, temperatury mierzy się też gościom każdorazowo przy wchodzeniu do restauracji czyli minimum trzy razy dziennie.

Obowiązuje noszenie maseczek w częściach wspólnych. Można je zdjąć przy basenie czy na plaży. Kiedy jednak podchodzimy do baru basenowego aby złożyć zamówienie, musimy ją założyć. Wierzcie mi, że bardzo tego pilnują i klienta bez maseczki po prostu nie obsłużą.

Przy wchodzeniu do restauracji głównej na posiłek mierzona jest nam temperatura, ale otrzymujemy również foliowe rękawiczki, którymi mamy obowiązek nakładać dania (te są ogólnodostępne).

Maseczki obowiązują również podczas ćwiczeń na siłowni.Dodatkowo relację video z mojego pobytu w tym obiekcie znajdziecie w relacjach wyróżnionych, na moim profilu na Instagramie, pod nazwą użytkownika "piekniejestzyc", TUTAJ LINK