2013/07/19

IN MY OPINION: DERMOKOSMETYKI URIAGE

Tolederm kojąca woda oczyszczajaca oraz AquaPRECIS maseczka intensywnie nawilżająca.Dwa produkty, które znam, używam i z których jestem bardzo zadowolona. Na markę Uriage trafiłam zupełnie przypadkiem. Stałam w aptece przy półce z dermokosmetykami Vichy kiedy konsultantka zapytała mnie o znajomość Uriage. Pamiętam, że wtedy nie zdecydowałam się na zakup, ale mimo to otrzymałam spore ilości próbek różnych produktów Uriage, w tym właśnie wspomnianej wody i maseczki. Już przy pierwszym użyciu byłam pod wrażeniem.

Dermokosmetyki Uriage stworzone są na bazie Wody Termalnej Uriage, która swoje źródło ma u stóp masywu górskiego Belladonna w Alpach. Wszystkie preparaty są hipoalergiczne i zaspokajają potrzeby skóry każdego rodzaju i w każdym wieku. Ponadto nie są testowane na zwierzętach i nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego. Co ciekawe, z myślą o osobach niewidomych, nazwy produktów na opakowaniach wytłoczone są alfabetem Braille'a.

Moje produkty to:

1.AquaPRECIS - maseczka intensywnie nawilżająca.
"Zawarty w maseczce innowacyjny kompleks H2O to połączenie niezwykłej siły minerałów, zawartych w Wodzie Termalnej Uriage z osmolitami organicznymi, aby intensywnie i natychmiastowo nawilżać skórę. Kompleks H2O aktywuje naturalne mechanizmy nawilżenia skóry, długotrwale chroniąc ją przed wysuszeniem.
Wyjątkowo przyjemna w stosowaniu kremowo-żelowa maseczka o lazurowym kolorze przynosi skórze natychmiastowe uczucie świeżości i nawilżenia.
Dzięki unikalnemu składnikowi chroni skórę przed zanieczyszczeniem środowiska. Pozostawia Twoją skórę zdrową i promienną."

Sposób użycia: aplikować grubszą warstwę maseczki na twarz. Pozostawić na 5-10 minut. Po tym czasie usunąć wacikiem lub zmyć wodą.

Moja opinia: maseczek do twarzy używałam okazjonalnie, nie mam większych problemów z cerą. Korzystałam raczej z tzw. próbek i nigdy nie zdecydowałam się na zakup pełnowymiarowego opakowania. Maseczka Uriage jest pierwszą, która zrobiła na mnie takie wrażenie, że kupiłam pełnowartościowy produkt. Wszystko to co producent napisała na opakowaniu jest zgodne z prawdą. Maseczka ma świeży, łagodny i przyjemny zapach, a konsystencja jest lekka w ślicznym turkusowym kolorze. Skóra faktycznie praktycznie natychmiast odczuwa działanie. Stała się delikatnie napięta, wygładzona, nabrała "życia", od razu miałam uczucie świeżości i czystości.
Bardzo polecam ten produkt. W opakowaniu znajduje się 40 ml produktu, ale jest ona bardzo wydajna. Sama próbka starczyła mi na trzy użycia.

2.Tolederm - kojąca woda oczyszczająca
"Łagodnie oczyszcza twarz i oczy, dając skórze natychmiastowe ukojenie i złagodzenie podrażnień. Delikatne składniki oczyszczające oraz brak parabenów i substancji zapachowych zapewnia wysokie bezpieczeństwo pielęgnacji skóry wrażliwej, alergicznej."

Sposób użycia: do zmywania twarzy i oczu za pomocą płatka kosmetycznego, pozostawić skórę bez spłukiwania lub zmyć wodą.

Moja opinia: ponownie mogłabym powtórzyć to samo co producent napisałam na opakowaniu. Nie lubię płukania twarzy wodą z kranu więc jest to dla mnie produkt idealny. Najpierw zmywam makijaż dwufazówką do demakijażu wodoodpornego, a następnie nasączonym wacikiem przemywam twarz. Natychmiastowe uczucie świeżości i nawilżenia. Coś cudownego.
Opakowanie pełnowymiarowe ma 250 ml i podobnie jak w przypadku maseczki produkt jest bardzo wydajny.

Kasia