2013/07/23

GDYNIA - VOLVO GDYNIA SAILING DAYS

Pogoda tego lata jest dla nas bardzo łaskawa, praktycznie cały czas utrzymuje się ładna, słoneczna pogoda. A to z kolei sprzyja wszelkiego rodzaju aktywnościom w terenie, a że w Trójmieście nie brakuje różnych imprez, tym razem Volvo Gdynia Sailing Days.

Szczegółowe informacje wraz z pełnym harmonogramem dostępne są tutaj http://www.gdyniasailingdays.org/pl/ Cała impreza trwa od 17 do 28 lipca więc kto jeszcze nie był ma okazję nadrobić.

"Czternasta edycja największej imprezy żeglarskiej w Polsce - VOLVO Gdynia Sailing Days - święto żeglarskiej stolicy Polski. Do Gdyni przyjedzie prawie 1000 zawodników, a zmagania na wodzie oraz rozrywki i atrakcje skierowane do turystów i mieszkańców Gdyni potrwają aż do 28 lipca.

(...) W programie czternastej edycji VOLVO Gdynia Sailing Days znajdują się aż trzy imprezy rangi światowej zaliczane do rankingu Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF. Najbardziej prestiżowe będą Mistrzostwa Świata klasy Micro, w których Polska będzie broniła tytułu mistrzowskiego zdobytego w zeszłym roku przez załogę Piotra Ogrodnika. Na konferencji klasę Micro reprezentował Piotr Tarnacki, pięciokrotny Mistrz Świata i aktualny Mistrz Polski w tej klasie, pretendent do kolejnego tytułu mistrzowskiego: "Bardzo się cieszę, że Micro Cup będzie rozgrywany w ramach Volvo Gdynia Sailing Days. Daje to gwarancję bardzo dobrej organizacji i profesjonalnego sędziowania. Gdynia to miasto żeglarskie, gdzie regaty są również dla publiczności, co niewątpliwie jest ważne dla mediów i naszych sponsorów bez których ciężko by było walczyć o medale". Tarnacki, sternik załogi "77 Racing", dodał: "Naszą załogę czeka zacięta walka o medale z ekipami Rosji, Francji, Holandii i Polski. Naszym celem jest podium, ale będziemy walczyć o złoty medal, ponieważ jesteśmy na naszym akwenie, który znamy dość dobrze. To tu w klubie Stal Gdynia rozpoczynałem swoją przygodę z żeglarstwem i cieszę się, że znów tu wróciłem." Najmłodsi zawodnicy wystartują w regatach o Puchar Trenerów w klasie Optimist. Na starcie stanie ponad 200 zawodników z całej Polski w wieku od 6 do 15 lat. Gościem dzisiejszej konferencji był Tytus Butowski (YKP Gdynia), aktualny Mistrz Europy w klasie Optimist, który opowiedział o tej popularnej przygotowawczej klasie regatowej.

Krzysztof Drywa, autoryzowany Dealer VOLVO - od dwóch lat główny partner imprezy - "Cieszymy się, że po raz drugi jesteśmy partnerem tak prestiżowej imprezy. Żeglarstwo jest bardzo blisko związane z naszą marką i zależy nam, aby nasze samochody kojarzone były ze stylem życia jakie oferuje ta dyscyplina."

VOLVO Gdynia Sailing Days to nie tylko zmagania na wodzie, lecz także wiele atrakcji na lądzie. Sportowa rywalizacja wzbogacona zostanie o program rozrywkowo-rekreacyjny skierowany do widzów. W gdyńskiej Marinie powstanie specjalne Miasteczko VOLVO Gdynia Sailing Days, w którym na wszystkich będą czekały atrakcje związane nie tylko z żeglarstwem. W miasteczku odbędą się także spotkania ze znanymi żeglarzami, konkursy i zabawy dla wszystkich oraz uroczystości rozpoczęcia i zakończenia regat i dekoracje zwycięzców. Główny partner projektu Volvo zaprezentuje tam swoje najnowsze modele samochodów."

Przyznam się, że im więcej miejsc w moich okolicach poznaję, na im większej ilości imprez jestem, tym bardziej kocham miejsce, w którym mieszkam.

Kasia