2013/10/22

BIŻUTERYJNIE - COŚ NOWEGO OD ANI KRUK


Na salon Ania Kruk trafiłam kiedyś przypadkiem będąc na zakupach w poznańskim Starym Browarze. Weszłam, przejrzałam dostępne artykuły, kilka nawet wpadło mi w oko, ale jakoś nie zdecydowałam się na zakup. I to był błąd bo jeszcze długo chodziła za mną chęć na małe co nieco. Od czego jednak mamy wujka google, okazało się, że jest sklep internetowy. Człowiek jednak nie uczy się na błędach, znów niepotrzebne czajenie się na wymarzony produkt, aż zdążył zostać wyprzedany... Wtedy to mój człowiek w Poznaniu został wysłany do Starego Browaru żeby w sklepie stacjonarnym sprawdzić dostępność. Była. Kupił. Jest u mnie.
Koniecznie, ale to koniecznie potrzebowałam czarnej bransolety ze zdobieniami w kolorze złota. Moja jest z kolekcji Bubbles, składa się z mosiądzu i szła weneckiego. Teraz tylko muszę dokupić jeszcze przynajmniej z dwie..., ale w innych kolorach, noszone kilka na raz podobają mi się bardziej.

I trochę o marce Ania Kruk.

"Ania Kruk to marka biżuterii stworzona przez rodzinę Kruków, która od prawie 200 lat jest obecna w tej branży, ale zupełnie na nowo, zupełnie na opak. Tradycja i doświadczenie - oczywiście, ale tym razem na różowo.

Lubimy bawić się modą, lubimy żeby było kolorowo i dużo. Trochę romantycznie, trochę wariacko, ale przede wszystkim stylowo i nowocześnie. Jeździmy po całym świecie zbierając inspiracje i śledząc trendy, jesteśmy na targach w Monachium, Mediolanie, Szanghaju i Hong-Kongu, festiwalach designu w Barcelonie i Berlinie. Chcemy robić rzeczy na światowym poziomie nie tracąc jednak swojej tożsamości i stylu. Ania Kruk to polska marka biżuterii. Sprowadzamy materiały z różnych stron świata: francuskie wstążki, włoskie korale - ale cały proces projektowy i produkcyjny odbywa się tu, na miejscu. Dla nas biżuteria to nie tylko złoto i diamenty. Szukamy, łączymy różne materiały: ceramika, żywica, koraliki, sznurki i kryształki. Nie chcemy projektować eksponatów do galerii. Ponieważ Ania Kruk to unikalne połączenie talentu, pomysłu i gruntownej wiedzy złotniczej z... poznańskim zdrowym rozsądkiem. "Piękny wzór, ale musimy tak go zrobić, żeby w sklepie kosztował 70zł a nie 700". Podoba wam się takie podejście?

Ania Kruk to też projekt bardzo osobisty. Marka stworzona przez nas, brata i siostrę, dzieci Wojciecha Kruka, twórcy W.Kruk, najbardziej znanej marki jubilerskiej w Polsce. Teraz, razem z grupą ludzi, którzy dobrze się znają i pracują razem od lat chcemy stworzyć coś nowego, robić biżuterię po swojemu, niestandardowo i z pomysłem. Właśnie otwieramy nasze pierwsze butiki nowej marki Ania Kruk. Historia zaczyna się na nowo." http://aniakruk.pl/

Zajrzyjcie na stronę, warto!

Kasia