2013/11/24

Z WIDOKIEM NA TRÓJMIEJSKI PARK KRAJOBRAZOWY


Pogoda zupełnie nie sprzyja aktywności w terenie, dodatkowo bieżące prognozy mówią, że jeszcze w dniu dzisiejszym na Pomorzu ma spaść pierwszy śnieg...
Co tydzień obiecuję sobie, że w kolejny weekend to już na pewno gdzieś się ruszę, strasznie brakuje mi letnich wycieczek, spacerów brzegiem morza. I tak dzisiaj po kilku godzinach oczekiwania na względną poprawę pogody gdy przez chmury zaczęły prześwitywać fragmenty błękitnego nieba zapadła decyzja - wychodzimy. Na swoje obecne miejsce na ziemi wybrałam sobie Gdańsk, mam morze i plażę, ale mam też zaledwie kilkadziesiąt metrów od domu Trójmiejski Park Krajobrazowy.


To właśnie tam postanowiliśmy dziś się przejść. Krajobraz już zupełnie inny niż jeszcze trzy tygodnie temu, coraz mniej liści, a coraz więcej suchych gałęzi. Krajobraz prawie sielsko wiejski, a jednak raptem jakieś 10-15 minut do centrum miasta.


Ziemia pewnie za niedługi czas zostanie zabudowana i powstanie kolejne osiedle z widokiem na TPK, ale ten moment tereny jeszcze dziewicze.

Kilka testowych zdjęć ogródków przydomowych, zielonych jeszcze.I w tym momencie lunął deszcz... Dwadzieścia minut, tyle trwał mój spacer. Po tym czasie zaczął się bieg do domu :) Tak zwany okres przejściowy, czekam już chyba z dwojga złego na zimę.

Kasia