2017/02/03

MOJE ULUBIONE APLIKACJE NA TELEFON


Poniżej prezentuję wam moje ulubione aplikacje na telefon, nie są to oczywiście wszystkie, których używam, ale te, które faktycznie na co dzień najczęściej wykorzystuję. Często pobieram różne aplikacje żeby sprawdzić ich funkcjonalność i jeżeli okazują się być przydatne, zostają ze mną, jeśli nie, po prostu je usuwam.

Pill Reminder

Bardzo przydatna aplikacja dla osób, które regularnie przyjmują leki. Ustawiamy godzinę, o której powinniśmy przyjąć dawkę medykamentu, a aplikacja każdorazowo powiadomi nas sygnałem dźwiękowym, czy komunikatem na wyświetlaczu, o konieczności przyjęcia dawki.

Google Maps
Nie wyobrażam już sobie podróżowania bez Google Maps. Korzystam nawet we własnym mieście gdy muszę znaleźć jakąś ulicę, o której do tej pory nie słyszałam.
Airbnb

Aplikacja niezbędna mi do zarządzania rezerwacjami w ramach marki Seaside apartments, którą zarządzam. Dzięki niej mam bieżący kontakt z gośćmi, którzy dokonali rezerwacji właśnie przez Airbnb. Mogę też na bieżąco aktualizować dostępność apartamentów w sytuacji gdy otrzymam rezerwację za pomocą innego kanału (wtedy muszę zablokować konkretny termin na Airbnb żeby nie doszło do overbooking-u).
Polecam również osobom, które nie tyle co zarządzają nieruchomościami, ale też po prostu osobom szukającym noclegów w różnych częściach świata. Airbnb zrzesza ogromną ilość obiektów noclegowych na całym świecie.

Pulse
Aplikacja analogiczna jak powyższe Airbnb, tylko że Pulse jest aplikacją serwisu Booking.com. W związku z tym, że apartamenty, którymi zarządzam wystawiam zarówno na Airbnb jak i na Booking.com, korzystam z obu.
Oczywiście jak przy Airbnb również polecam osobom, które po prostu szukają noclegów w różnych częściach świata.

Payback
Jestem użytkownikiem programu lojalnościowego Payback i aplikacja bardzo przydaje mi się do bieżącego aktywowania kuponów.

Everytap
Znacie mnie już trochę i wiecie, że preferuję miejski styl życia co w dużej mierze przejawia jedzeniem "na mieście" właśnie. Aplikacja Everytap służy mi przede wszystkim do zbierania punktów lojalnościowych w lokalach, które później wymieniam na napoje czy posiłki, w zależności od oferty lokalu.

Spotify
Jedna z moich ulubionych aplikacji do słuchania muzyki. Mam wykupioną opcję bez reklam, za którą płacę co miesiąc 19.99 zł. To tutaj mam wszystkie moje playlisty, które odsłuchuję później zarówno mobilnie jak i na Mac-u.

Shazam
Jedna z bardziej praktycznych aplikacji. Ile razy zdarzyło się wam słyszeć jakiś utwór  na urządzeniu, które nie ma opisu? Bo mi cały czas to się zdarza. Shazam po uruchomieniu i przyłożeniu do źródła dźwięku zczytuje nam wykonawcę i tytuł utworu. Jest też możliwość zaciągnąć dany utwór od razu na playlistę Spotify.

PicLab
Jedna z wykorzystywanych przeze mnie aplikacji do obróbki zdjęć.

Starbucks
Jako, że jestem aktywnym klientem Starbucksa korzystam regularnie z ich aplikacji. Pozwala mi kontrolować stan środków na karcie - posiadam kartę klienta, którą doładowuję co jakiś czas określoną kwotą i to nią dokonuję płatności. Dzięki aplikacji mam bieżący podgląd ile pieniędzy jeszcze mam do wykorzystania. Dostępna jest również informacja o ewentualnych nagrodach, które mam do odebrania np. kawa gratis za zebranie 10 gwiazdek w programie lojalnościowym.

Uber
Korzystam do przejazdów po Trójmieście. Mimo całej burzy związanej z Uberem bardzo sobie chwalę ich usługi i korzystam regularnie.

Layout
Kolejna z aplikacji służących mi do obróbki zdjęć.

Blisko
To bezpłatny system informacji lokalnej. Za jego pomocą samorządy i różne podmioty przekazują na bieżąco informacje o sprawach wpływających na komfort życia mieszkańców np. awarie komunikacji, zablokowane drogi czy stany alarmowe w zakresie stanu wód. Aplikacja działa m.in. w Gdańsku, Bydgoszczy czy Jeleniej Górze.

Snapseed
Ponownie aplikacja do obróbki zdjęć. Jedna z moich ulubionych bo pozwala na punktową korektę zdjęć i ma cudowny filtr do wygładzania twarzy.

Endomondo
Moja motywacja do uprawiania sportu. Aplikacja, która pozwala mi przede wszystkim śledzić moje bieżące wyniki jeśli chodzi o bieganie.
Jeżeli polecacie jakieś aplikacje, których sami używacie, dajcie proszę znać. Chętnie je sprawdzę.