2017/10/18

WŁOCHY - MIĘDZY PORTOFINO A SANTA MARGHERITA LIGURE. KRÓTKI POST FOTO.


"Do Portofino można dostać się samochodem (uwaga, są trudności ze znalezieniem miejsc parkingowych, a samo parkowanie sporo kosztuje) lub koleją dojeżdżając do sąsiedniego miasteczka Santa Margherita Ligure. Tam spod stacji kolejowej odjeżdża autobus do Portofino. Droga między obiema miejscowościami jest tak urokliwa i widowiskowa, że szkoda byłoby tego nie zobaczyć na żywo, a nie z okien autobusu. Spacer zajmie nam około godziny, ewentualnie dłużej jeżeli będziemy co chwila przystawać żeby robić zdjęcia. Cała trasa jest przystosowana do ruchu pieszego więc bez obaw." Tak napisałam Wam w jednym z postów dotyczących mojej ówczesnej podróży do Genui i po okolicach, dziś możecie zobaczyć dlaczego tak zachwalałam trasę pieszą między tymi dwoma miejscowościami.

Post na temat podróży do Portofino znajdziecie TUTAJ, a post dotyczący Santa Margherita Ligure TUTAJ. Wszystko zaś zaczęło się od podróży do Genui bo to ona była bazą wypadową na wybrzeże, szczegóły TUTAJ.


Zostawiam Was ze zdjęciami. Jeśli będziecie w Genui, do której bardzo łatwo dostać się pociągiem choćby z Mediolanu, a do Mediolanu z kolei dolecicie z większości polskich miast tanimi liniami, koniecznie musicie ruszyć w podróż po wybrzeżu.


Włochy to jedyny kraj, do którego wracam mimu tylu pięknych miejsc na świecie wartych odwiedzenia.