2017/11/07

12 RZECZY, KTÓRYCH MUSISZ SPRÓBOWAĆ NA MALEDIWACH


Jako, że właśnie rozpoczął się sezon na Malediwach, a wiem, po TYM i po TYM poście, że wielu z was taką podróż planuje, dziś swoista bucket list co należy zrobić będąc na Malediwach.
A, no i co ważne jeśli chodzi o sezon na Malediwach. Ten właściwie jest cały czas, ale klimat zmienia się na całym świecie. Można więc dla uproszczenia przyjąć, że najlepsze miesiące to październik - kwiecień bo wtedy przypada pora sucha. Co oczywiście nie znaczy, że pozostałe miesiące są złe, ot po prostu może od czasu do czasu padać. Może, ale nie musi.
Także co należy zrobić będąc na Malediwach? Zaczynamy.

1. SPRÓBOWAĆ LOKALNEGO, MALEDIWSKIEGO ŚNIADANIA

Mashuni. Co to takiego? 
To po prostu świeżo starty kokos z tuńczykiem, sokiem z limonki, cebulą oraz z liśćmi zielonej kapusty. Moja wersja jako, że nie jadam mięsa i ryb była po prostu z wyłączeniem tuńczyka. Połączenie wydaje się banalne prawda? Ale wierzcie mi, że to było absolutnie pyszne. Uwielbiam i polecam. Koniecznie wpiszcie na listę do spróbowania.


2. ZALICZYĆ PRZELOT WODOLOTEM

Nie jest to co prawda najtańsza atrakcja, ale nie wszystko co warte przeżycia tanie być musi. A widok na atole z lotu ptaka, bezcenny. Widoki pocztówkowe.


3. POSTAWIĆ STOPĘ NA SAND BANKU


Co to jest Sand Bank? Plaża pośrodku niczego. Kupka piasku otoczona wodą. Obłędnie, turkusową wodą. Coś pięknego.


4. PRZEŻYĆ PIKNIK NA BEZLUDNEJ WYSPIE

Już sama bezludna wyspa brzmi niesamowicie, prawda? Jak z książek, które czytaliśmy w dzieciństwie. A piknik na takiej wyspie? Coś absolutnie rewelacyjnego. Wierzcie mi, to niby tak proste doświadczenie, ale kiedy siedząc na kocu, jedząc świeżego koksa, uświadamiacie sobie, że jesteście na jakieś bezludnej wyspie na oceanie... Dla takich chwil chce się żyć.


5. SPĘDZIĆ JEDEN DZIEŃ W RESORCIE

Na Malediwy możecie polecieć w wersji budżetowej, nocując w Guest Housie lub w wersji droższej czyli do resortu. Mój pobyt był na wyspie lokalnej w Guest House, ale nie odpuściłam resortu. Wybraliśmy się tam na całodzienny pobyt co uważam za świetny kompromis. Resortu trzeba spróbować. Wiecie, to ciężko racjonalnie wytłumaczyć, ale widok tych domków na wodzie dosłownie zapiera dech w piersiach. Musicie tego spróbować.


6. ZOBACZYĆ DELFINY W ŚRODOWISKU NATURALNYM

Na Malediwach organizowane są wycieczki/rejsy w poszukiwaniu delfinów właśnie. Dopiszcie sobie koniecznie na listę.


7. WYPŁYNĄĆ NA REJS W POSZUKIWANIU REKINÓW

Idealny sposób by odczarować oglądane w dzieciństwie "Szczęki.


8. WZIĄĆ UDZIAŁ W NOCNYCH POŁOWACH

I nie o same połowy chodzi tylko o to aby zobaczyć gwiaździste niebo z perspektywy małej łódeczki gdzieś tam na oceanie.


9. ZALICZYĆ NURKOWANIE

Zobaczyć cały ten podwodny, kolorowy świat. Żyjątka, o których istnieniu człowiek nawet nie miał pojęcia.Do tego:

10. NAPIĆ SIĘ WODY Z KOKOSA

11. WYJEŚĆ MIĄŻSZ Z KOKOSA 

12. POŁOŻYĆ SIĘ NA WODZIE, NA PLECACH I TAK DRYFOWAĆ

Ja wiem, że to kolejny raz brzmi banalnie. Ale to jedno z moich najpiękniejszych wspomnień. Zamknąć oczy i tak leżeć na plecach, na wodzie.Hop, hop. Był ktoś na Malediwach? Dopisujemy coś jeszcze do listy?