2017/11/01

GDZIE NA WEEKEND PO SEZONIE CZYLI KLIMATYCZNE MIEJSCA W POLSCE PÓŁNOCNEJ


Dziś propozycje miejsc wartych odwiedzenia w Polsce Północnej. Miejsc bardzo na czasie ponieważ bardzo wartych odwiedzenia właśnie teraz, po sezonie wysokim, na jesień. Kiedy nie ma już wakacyjnych tłumów i kiedy mamy możliwość naprawdę rozkoszować się ich potencjałem.
Każde z nich inne, jedne bardziej nowoczesne, inne w klimacie epoki, ale łączy je fakt, że są zaopiekowane i ktoś naprawdę miał na nie pomysł. Mam nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie.Olsztyn, Przystań Hotel & SPA

Cudownie położony, nad samym Jeziorem Ukiel, z prywatną plażą i tarasami z parterowych pokoi, które wychodzą na sam brzeg jeziora. 
Duże, wygodne pokoje, pyszne jedzenie w hotelowej restauracji i w sąsiadującej Restauracji Przystań, komfortowy basen z pięknym widokiem, centrum spa, siłownia.

Na wyciągnięcie ręki wszystkie atrakcje infrastruktury Jeziora Ukiel jak wypożyczalnie sprzętów wodnych czy ścieżka rowerowa wzdłuż jeziora.

Wpis z mojego pobytu w Przystań Hotel & SPA znajdziecie TUTAJ

Olsztyn, Przystań Hotel & SPAOlsztyn, Przystań Hotel & SPAOlsztyn, Przystań Hotel & SPA

Ciekocinko, Pałac Ciekocinko

Jeden z najpiękniejszych obiektów hotelowych w Polsce. W jego skład wchodzi Pałac Ciekocinko oraz Powozownia Ciekocinko, oba budynki znajdują się na wspólnym terenie. Różni je jedynie wystrój obiektów; Pałac w stylu epoki, Powozownia bardziej współczesna w klimacie sielsko - morskim.

Każdy element jest tam dopracowany w najmniejszym szczególe, wszystko wydaje się być idealnie na swoim miejscu, nie ma co się więc dziwić, że obiekt zaliczany jest do kategorii luksusowych. 
Jeżeli chcecie cofnąć się w czasie, skosztować pysznej kuchni, oddać się w ręce profesjonalnej obsługi, polecam, nie pożałujecie ani jednej wydanej złotówki. Tam nawet muzyka, która rozbrzmiewa delikatnie w tle hotelowych korytarzy, cudownie komponuje się z całym miejscem.

Idealne miejsce na wypoczynek w otoczeniu luksusu. Od cudownej, pustej plaży w Stilo będzie was dzielić około 6 km.

Wpis na temat mojego pobytu w Ciekocinku znajdziecie TUTAJ

Ciekocinko, Pałac CiekocinkoCiekocinko, Pałac CiekocinkoCiekocinko, Pałac CiekocinkoCiekocinko, Pałac Ciekocinko


Ustronie Morskie, Boulevard Ustronie Morskie by Zdrojowa

Miejsce z najpiękniejszym widokiem na Bałtyk. Z tego co mi wiadomo nie ma drugiego obiektu położonego tak wysoko, i tak blisko Morza Bałtyckiego.
Duże, panoramiczne okna i tarasy na dachach zapewniają widok, którego się nie zapomina. I wierzcie mi, pogoda w takich okolicznościach nie ma naprawdę żadnego znaczenia. Jakiejkolwiek nie traficie, jestem przekonana, że będziecie zadowoleni.

Boulevard to hotel apartamentowy co oznacza, że do dyspozycji gości oddane są samodzielne, w pełni wyposażone apartamenty. Na miejscu znajduje się aneks kuchenny ze wszystkimi niezbędnymi sprzętami, dla osób nie mających ochoty na gotowanie na dole obiektu zaś znajduje się restauracja. Do dyspozycji oczywiście są również wszystkie atrakcje i lokale gastronomiczne Ustronia Morskiego, niemniej po sezonie wybór jest ograniczony.

Wpis na temat mojego pobytu w Boulevard znajdziecie TUTAJ

Ustronie Morskie, Boulevard Ustronie Morskie by ZdrojowaUstronie Morskie, Boulevard Ustronie Morskie by Zdrojowa

Sasino, Cisowy zakątek

Pozostając w bliskim otoczeniu Bałtyku. Miejscowość Sasino i zespół domków pod nazwą Cisowy zakątek. Idealne miejsce dla wszystkich miłośników dobrego designu w otoczeniu natury. Każdy domek jest inny, każdy ma swój motyw przewodni, każdy powstał w harmonii z naturą. W każdym znajdziecie kominek (koza), duży taras do waszej dyspozycji, w pełni wyposażony aneks kuchenny i wszystko co niezbędne żeby dobrze odpocząć z dala od domu.

Cisowy zakątek znajduje się na uboczu, obok nie ma żadnej trasy szybkiego ruchu, są tylko drzewa, polany i cisza, a jak będziecie mieli szczęście to zwierzyna leśna podejdzie Wam pod okna.

Wpis z mojego pobytu w Sasinie znajdziecie TUTAJ

Sasino, Cisowy zakątekSasino, Cisowy zakątekSasino, Cisowy zakątek

Dorotowo, Galery69

Jedna z moich perełek, wrócę tam z największą przyjemnością.
Otoczenie, obiekt cudownie wkomponowany w naturę, i design samego obiektu. Drewno jako motyw przewodni. 
Absolutnie pyszne jedzenie z naturalnych składników pozyskiwanych od lokalnych dostawców.

Mój wpis na temat pobytu w Galery69 znajdziecie TUTAJ

Dorotowo, Galery69Dorotowo, Galery69

Mielno, HT Houseboats

Myśleliście kiedyś żeby nocować w domku... na wodzie? Jest ku temu doskonała okazja. Obiekt HT Houseboats czyli właśnie zespół domków na wodzie.
Do dyspozycji bardzo bogata infrastruktura obiektu, co ważne, bez dodatkowych opłat; łódki, rowery wodne, pontony wodne, a nawet sauna pływająca.
Śniadanie przyniosą Wam co rano pod drzwi.

Wpis z mojego pobytu w HT Houseboats w Milenie znajdziecie 

Mielno, HT HouseboatsMielno, HT Houseboats

Mortęgi, Pałac Mortęgi

Wracamy do województwa warmińsko - mazurskiego, jesteśmy w okolicach Iławy, miejscowość Mortęgi i obiekt Pałac Mortęgi.

Malowniczy, sielski klimat, duży taras słoneczny, staw, małe zoo, a nawet kaplica. Wyśmienite jedzenie w restauracji hotelowej, basen i cudowne, naprawdę warte odwiedzenia spa.

Wpis na temat mojego pobytu w obiekcie znajdziecie TUTAJ

Mortęgi, Pałac MortęgiMortęgi, Pałac MortęgiMortęgi, Pałac MortęgiMortęgi, Pałac MortęgiMortęgi, Pałac Mortęgi

Dobrego pobytu, bez względu na to gdzie zdecydujecie się spędzić czas.