2017/11/21

BLACK FRIDAY - CO WARTO KUPIĆ


Black Friday czyli nasz Czarny Piątek już za kilka dni. 24 listopada będzie miało miejsce największe święto zakupów, dzień, w którym większość sklepów organizuje największe wyprzedaże w całym roku. Z Black Friday słyną Stany Zjednoczone, ale od kilku lat dzień ten obchodzony jest również w Polsce. Co prawda nie na taką skalę i z tymi promocjami różnie bywa, niemniej jest to świetna okazja aby dokonać zakupów w niższych cenach.

Tylko uwaga. Jest to okazja by dokonać zakupów w niższych cenach, ale produktów, które i tak planowaliśmy kupić bądź takich, których potrzebujemy. Ostrzegam przed kupowaniem dla samego kupowania bo jest dobra okazja, a zakup później będzie leżał. W takim przypadku to żadna oszczędność, wręcz przeciwnie, to zbędny wydatek, którego można było uniknąć.

Co według mnie warto kupić na Black Friday?COŚ DLA POSIADACZY ZWIERZĄT
Black Friday to świetna okazja na uzupełnienie zapasów karmy dla naszych podopiecznych. Karmę i tak kupujemy regularnie więc jest świetna okazja aby kupić ją taniej. Tak samo chociażby żwirek dla kotów. Może potrzebujecie nowej smyczy, obroży, transportera? Może myśleliście o nowym drapaku dla kota. Warto wykorzystać obniżki, które pojawią się w piątek i dokonać zakupów w okazyjnych cenach.
GOSPODARSTWO DOMOWE

Planowaliście zakup nowego telewizora, pralki, lodówki, kuchenki mikrofalowej? Świetnie. Black Friday będzie idealną okazją by upolować te sprzęty taniej. Może za chwilę będziecie urządzać mieszkanie. Jeżeli tylko macie gdzie przechować sprzęt warto kupić go wcześniej i przy okazji zaoszczędzić trochę pieniędzy. W takiej sytuacji jest to zakup, który i tak byście poczynili, warto więc dokonać go gdy jest możliwość zrobić to za mniejsze pieniądze.


BIŻUTERIABlack Friday to świetna okazja do zakupu chociażby biżuterii. Ale nie, nie, nie. Nie dla nas samych. To idealna okazja by zrobić już prezenty świąteczne, a biżuteria może być idealnym podarunkiem. ZEGARKI
Tak jak wyżej biżuteria jako taka, świetnym prezentem będzie też zawsze zegarek. Rozpiętość cenowa tego typu produktów jest ogromna więc łatwo znaleźć coś na każdy budżet.OBUWIE
Jeżeli jeszcze nie macie butów na zimę to jest właśnie świetna okazja żeby je kupić. Uwaga, kolejny raz, butów, których potrzebujecie, nie piątej pary szpilek bo akurat jest dobra okazja cenowa. Ja na przykład szczerze polecam obuwie EMU i UGG. Mówcie co chcecie o ich estetyce, ale to są najbardziej wygodne i najcieplejsze buty z jakimi miałam do czynienia, a odpowiednio zestawione mogą wyglądać naprawdę stylowo.ODZIEŻ - ELEMENTY BASICTemat, który przewijał się już u mnie przy okazji TEGO POSTU. Ubrania typu basic, proste, klasyczne, ponadczasowe. Takie, które można zestawiać na dziesiątki różnych sposób, a pazura dodawać dodatkami czy biżuterią.
Prosty, klasyczny szal na zimę, biała koszulka, która idealnie sprawdzi się zarówno pod marynarkę jak i gruby, wełniany sweter czy klasyczny sweterek. Ubrania, którym niestraszny upływ czasu i zmieniająca się moda, takie, które będą nam służyć latami.Sama idea Black Friday nie jest zła, jednak jak we wszystkim należy zachować umiar. Nie dajcie się ponieść zakupom tylko dlatego, że coś jest tańsze niż zazwyczaj. Jeżeli tego nie potrzebujecie ten zakup nie będzie żadną oszczędnością, wydacie pieniądze na coś, co nie będzie spełniało dla was żadnej funkcji. Zastanówcie się jednak czy czegoś akurat nie potrzebowaliście lub czy nie warto uzupełnić produktów, których używamy na bieżąco (jak chociażby wspomniana przeze mnie karma dla zwierząt) i wtedy ruszajcie na łowy.

No więc jak Wasze przygotowania do Czarnego Piątku? Macie gotowe listy zakupowe czy jednak mimo tego co radzę, dajecie się ponieść emocjom?