2016/04/10

KULINARNY GDAŃSK - ANIMA CAFE MIEJSCE Z DUSZĄ


W związku z tym, że sezon wiosna - lato 2016 zbliża się wielkimi krokami, a właściwie jeśli chodzi o  wiosnę można go już uznać za otwarty, rozpoczynam nowy cykl, w którym pokażę Wam moje kulinarne miejsce na terenie Trójmiasta. Zapewne część z Was odwiedzi Pomorze w najbliższych miesiącach, mam więc nadzieję, że moje rekomendacje okażą się pomocne. Dziś Anima Cafe czyli jak mówią właściciele, a jednocześnie moi znajomi, miejsce z duszą. 

Starego Miasta nie da się ominąć będąc w Gdańsku turystycznie, to centralny punkt na mapie turystów. I gdy będziecie spacerować uliczkami z pewnością przejdziecie również ulicą Świętego Ducha, tam rozglądajcie się za szyldem "Anima Cafe".

KULINARNY GDAŃSK - ANIMA CAFE MIEJSCE Z DUSZĄ

Anima to niewielki lokal, ale tą małą powierzchnię wynagradza nam niesamowity, klimatyczny wystrój. Musicie uwierzyć mi na słowo, że właściciele włożyli w to miejsce mnóstwo pracy, ten lokal przed to były po prostu biało czerwone ściany, blat i płytki na podłodze. Ściany, sufity, cała aranżacja to wszystko powstało od nowa, po to, aby goście czuli się w tym wnętrzu komfortowo i mogli przyjemnie spędzić czas.
Jeżeli z góry zaplanujecie wizytę polecam zarezerwować sobie stolik na konkretną godzinę, a będziecie pewni, że uda się Wam skorzystać z wolnego stolika.

KULINARNY GDAŃSK - ANIMA CAFE MIEJSCE Z DUSZĄ

Anima to miejsce gdzie smak łączony jest ze zdrowiem. W lokalu podawane są pyszne śniadania (przez cały dzień, bez obaw więc, że jak późno wstaniecie to na śniadanie będzie już za późno), lunche i lekkie dania obiadowe. Do tego pyszne kawy, ciasta, naturalne soki czy koktajle.

KULINARNY GDAŃSK - ANIMA CAFE MIEJSCE Z DUSZĄKULINARNY GDAŃSK - ANIMA CAFE MIEJSCE Z DUSZĄKULINARNY GDAŃSK - ANIMA CAFE MIEJSCE Z DUSZĄKULINARNY GDAŃSK - ANIMA CAFE MIEJSCE Z DUSZĄ

I tak na śniadanie zjecie na przykład omlet jaglany ze szpinakiem i serem feta czy widoczny na zdjęciu poniżej hummus z warzywami i tostami. Są też klasyczne kanapki z pomidorem i serkiem śmietankowym, które spokojnie można zabrać na wynos czy tosty z rukolą, mozzarellą i pomidorem. Dostępne są też chociażby naleśniki na słodko i na wytrawnie. 

KULINARNY GDAŃSK - ANIMA CAFE MIEJSCE Z DUSZĄKULINARNY GDAŃSK - ANIMA CAFE MIEJSCE Z DUSZĄ

Na mały głód albo na ochotę na coś słodkiego polecam koktajle z kaszą jaglaną, ciasta (codzienne inne), ciasteczka czy przepyszne naturalne lody, tutaj o smaku gruszki z gorgonzolą.

KULINARNY GDAŃSK - ANIMA CAFE MIEJSCE Z DUSZĄKULINARNY GDAŃSK - ANIMA CAFE MIEJSCE Z DUSZĄ

A każde danie możecie oczywiście zabrać ze sobą na wynos. Ja tak zrobiłam z widocznym poniżej koktajlem na kaszy jaglanej, truskawkach, mleku i cukrze brzozowym, który z ochotą wypiłam gdy dwie godziny później spacerowałam po jednej z gdańskich plaż.

KULINARNY GDAŃSK - ANIMA CAFE MIEJSCE Z DUSZĄ