2017/10/26

NIETYPOWE MIEJSCE NA URLOP - HT HOUSEBOATS W MIELNIE


Pamiętacie jak będąc dziećmi marzyliśmy o zabawie w domku na drzewie? Dlaczego by z tych marzeń rezygnować? A może na przykład nie domek na drzewie, a domek na wodzie? Wszystko jest możliwe. I dziś właśnie zapraszam Was na relację z pobytu w domkach na wodzie właśnie. Obiekt HT Houseboats w Mielnie.Do dyspozycji Gości oddanych jest 10 różnorodnych domków, każdy inny. Są domki z własną sauną, z jacuzzi, domki jedno i kilku pokojowe, konfiguracje są bardzo różne. Każdy jednak z panoramicznymi oknami i niesamowitym widokiem na Jezioro Jamno.

W każdym z domków mamy do dyspozycji w pełni wyposażoną kuchnię z płytą, piekarnikiem, zlewozmywakiem, lodówką, czajnikiem elektrycznym, naczyniami, a także express do kawy i samą kawę. W lodówce zaś czeka na gości miły starter do spożycia. 

*Dodatkowo chwilę po zameldowaniu zapukano do drzwi i przyniesiono nam butelkę wina oraz świeże ciasto.


Mimo w pełni wyposażonej kuchni obiekt w cenie pobytu zapewnia śniadania. Te przynoszone są w wiklinowym koszu, codziennie inne. Dodać należy, że śniadania bardzo uczciwe i obfite, w dwie osoby nie daliśmy rady zjadać wszystkiego.


Świeży sok, jogurty, sałatka, pieczywo, słodkie pączki, wędliny, kiełbaski na ciepło, ser żółty, twaróg, dżem, owoce, masło. I do tego ten widok. Wierzcie mi, że śniadanie z takim widokiem może naprawdę robić różnicę.


Domki posiadają wszystko co niezbędne żeby pozwolić gościom komfortowo spędzić czas. Aneks kuchenny, pokoje z dużymi, przestronnymi szafami, toaleta, łazienka, tv, sprzęt grający, a nawet hamak. Nasz domek dodatkowo posiadał saunę, inne posiadają jacuzzi. W zależności co kto lubi.


Nie zapomniano nawet o takich detalach jak ściereczki kuchenne czy ręcznik papierowy. Drewno do kominka jest nielimitowane. Przy każdym domku na start czeka worek z zapasem drewna, a jeśli to będzie mało jest możliwość podejść na teren ośrodka i dobrać więcej.

Skoro to domki na wodzie to nie może zabraknąć i sprzętów wodnych. No i właśnie co ważne, bo to nie zawsze jest oczywiste w tego typu miejscach. Wszystkie sprzęty wodne, z których chcielibyście skorzystać są bezpłatne. Przy każdym domku znajduje się jakaś jednostka pływająca, my na przykład mieliśmy pływający taras. Tak, tak. Pływający taras, a sąsiedzi obok chociażby ponton silnikowy.

Niemniej do dyspozycji są również mniejsze i większe łódki, kajaki czy rowery wodne. A także pływająca sauna. Nikt nie liczy nam czasu wykorzystania. Jest też możliwość żeby sprzęt dotankować. 


Powiem wam, że ja uwielbiam takie nietypowe miejsca, dla mnie już samo to, że to jest nocleg na wodzie jest atrakcją samą w sobie. Coś zupełnie innego niż w typowych obiektach noclegowych. Takich miejsc właśnie poszukuję dla siebie; innych, z pomysłem, gdzie właściciele znaleźli swoją niszę. I mimo, że w HT Houseboats byliśmy w październiku obiekt miał pełne obłożenie.  Bo właśnie ta nietypowość przyciąga gości. Ktoś miał po prostu pomysł.


Zasypiać i budzić się z widokiem na wodę obok? Poleżeć na hamaku i przez wielkie panoramiczne okno poobserwować zachód słońca na jeziorze? Dlaczego nie.

Jako, że często muszę łączyć przyjemne z pożytecznym i pracuję na wyjazdach, to internet też przetestowany. Wi-fi daje radę więc możecie spokojnie zabrać ze sobą pracę jeśli też będzie taka konieczność.


No i o atrakcjach jeszcze słów kilka.
Wspomniałam już o różnego rodzaju sprzętach wodnych, saunie, kominku, jacuzzi. Niemniej na terenie obiektu dostępne jest jeszcze boisko wielofunkcyjne, można wypożyczyć rowery, w tym tandemy, jest plac zabaw dla dzieci, mini park linowy, miejsce na ognisko, oczko wodne, sezonowy basen, można wypożyczyć gry planszowe.

tandem

My wypożyczyliśmy tandem. To dopiero była przygoda. Pierwszy raz na tandemie. Okazało się, że taka wspólna jazda to wcale nie taka prosta sprawa, a złapanie wspólnego rytmu trochę nam zajęło i bez spięć kto źle jedzie się nie obeszło. No ale jak już poszło, to było tylko lepiej. Świetna zabawa, bardzo polecam. Nasza dwójka budziła niemałe zainteresowanie na mieście bo tandem jednak do popularnych nie należy.

Aquarius Mielno

W Mielnie, mimo, że po sezonie cały czas otwartych jest trochę obiektów gastronomicznych więc nie ma problemu ze znalezieniem miejsca na obiad czy kolację. Osobom lubiącym rybkę, polecam wybrać się na kutry do Unieścia.

I w ogóle polecam takie nadmorskie miasteczka po sezonie właśnie, wtedy mają one niepowtarzalny klimat. Brak tłumów przede wszystkim. No ale oczywiście jak zawsze co kto lubi.


Widok na HT Houseboats i domki na wodzie.


Widok na piękną, długą i pustą plażę w Mielnie.

*nocleg w domku na drzewie też jest możliwy. Na terenie obiektu dostępne są również domki na palach, pośród drzew.