2014/01/06

FUERTEVENTURA - OBJAZDÓWKA PO WYSPIE 3


Ostatni etap naszej objazdówki i jednocześnie moja ulubiona część całej tej wyprawy. W drodze do Betancuria, po wschodniej części wyspy.

Znów na przyspieszonym oddechu w zachwycie dla tego co widzę. Zrobiłam dziesiątki zdjęć bo zawsze boję się, że coś później zapomnę. Patrząc teraz na te zdjęcia czuję to ciepło, ten wiatr, tą radość i zachwyt nad światem


Droga do Betancurii to tereny górzyste.Z mnóstwem punktów postojowych.


Ta biała ścieżka widoczna na zboczach to słupki zabezpieczające kraniec drogi.Przyznam się, że miałam lekkie obawy jak ta podróż się skończy; tam było tak wąsko, i tyle zakrętów..I tu już sama Betancuria, niesamowicie urzekło mnie to miasteczko.Jakby było się cały czas w jednym wielkim ogrodzie, taki spokój, w okół lekkie, nienachalne dźwięki świadczące, że obok przecież toczy się normalne życie, nawet wiatr się uspokoił.


To właśnie w Betancurii kupiliśmy przepyszne kozie sery, z których słynie Fuerta. Do tego jeszcze produkty z aloesu, on również jest tamtejszą specjalnością.


Okres przedświąteczny i szopka :)
Naprawdę niesamowicie urokliwe miasteczko, którego nie można pominąć.


Wyjeżdżając z Betancurii kierowaliśmy się cały czas na południe, ale już w kierunku południowym. Tak trafiliśmy do Gran Tarajal. Szeroka plaża, ale piasek już ciemniejszy niż na początku naszej trasy w okolicach Puerto del Rosario.


Taaa, lody muszą być, ale włoskich i tak nie przebiły, one na razie zostają moim numerem jeden.
Dzień się kończy, słońce zachodzi.

Kasia